Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією

У Черкасах є декілька місць зі страшною історією чи поганою енергетикою. Ми зібрали міські легенди і факти про "п'ятірку" таких об'єктів. 

14 серпня 20152539915
'Топ-5 місць у Черкасах з 'поганою' історією'

У кожному місті є місця, з якими пов'язані моторошні історії. У Черкасах таких місць чимало... Одні з них в буквальному сенсі слова стоять на кістках, інші розташовуються в аномальних зонах з поганою енергетикою. 

Міст кохання в парку 50-річчя

Фото – Mandrivnic Cherkasy
Фото – Mandrivnic Cherkasy

Одне з найулюбленіших і найбільш трагічних місць у Черкасах. Тут було скоєно не одне самогубство. Остання жертва стрибнула з мосту не так давно. За законами біоенергетики, погану атмосферу на мосту кохання можуть створювати тектонічні розломи, які проходять між двома пагорбами, на яких встановлено арковий міст.

Першотравневий парк

Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією
Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією

В лихі 90-ті Першотравневий парк бив усі рекорди за кількістю злочинів – вбивств, пограбувань і зґвалтувань. А ось до революції тут було кладовище, яке розкинулося біля однієї з 12 черкаських церков – Свято-Успенської. Подейкують, що в найдальшому кутку парку, звідки дорога вела на Вергуни, ховали померлих від чуми. Слух про це запустили, тому що в 1937-1938 роках у Черкасах стратили близько 30 священнослужителів і декілька десятків мирян. Щоб не затьмарювати радянське будівництво парку цим фактом і не починати перепоховання, запустили чутку про чумне кладовище. Набагато пізніше, вже у наші часи, останки людей неодноразово знаходили учні 11 школи, розташованої неподалік.

Привид у Краєзнавчому музеї

Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією
Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією

Подейкують, що в нашому рідному краєзнавчому музеї живе справжній привид. Охорона та працівники музею не для преси повідомляють, ніби іноді він виходить побродити по залах. А пов'язують всю цю історію зі скелетом скіфського воїна, який експонується в музеї. 

Катівні НКВС по Дашковича

Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією
Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією

Зараз в цій будівлі, прямо навпроти скверу імені Богдана Хмельницького, розташовується "Грифон". А колись тут була царська охранка, НКВС, гестапо, КДБ... Подейкують, що під цим будинком були страшні підвали, в яких замучили багато людей. Пізніше з них нібито долинали крики убитих. Тому в 60-х роках підвали просто залили цементом. Бувалі називають це місце "Карлуха": вулиця Дашковича раніше називалася Карла Маркса.

Поховання у сквері Богдана Хмельницького

Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією
Топ-5 місць у Черкасах з "поганою" історією

У часи німецької окупації на місці, де зараз розташований ресторан "Чайка", ховали німецьких солдатів. Подейкують, що на початку 60-х, коли почалося будівництво ресторану, знаходили німецькі пряжки, кинджали, хрестики, чоботи та інші речі. У часи радянської влади нащадки німців неодноразово зверталися до керівництва області з проханнями про перепоховання або хоча б про встановлення якогось пам'ятного знаку на місці кладовища. Але питання досі не вдалося вирішити.

 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  Спасибо за информацитю , про кладбище в первомайке бабушка расказывала , говорила сто помнит где , под каким деревом ее мама (моя прабабушка ) похоронена . И еще , пожилая соседка расказывала , что на месте роддома на Чехова 1 было кладбище для животных , поэтому в стенах здания какае то зараза , что многие рожденные детки болели .

 • Фото

  Пізніше з них нібито долинали крики убитих.
  Это как могли убитые кричать???

 • Фото

  Дивно, що така інформація викликає негатив((((нам ще в п'ятому класі старшокласники розповідали про "краєзнавчого привида",всі гиготіли))))
  А з приводу світлин~ круті фотки,Мандрівник часу,дякую,я поночі парками не гуляю, боюсь, а ви молодець!

 • Фото

  Фотографія все-таки жахлива. Як інвалід по зору я не люблю витрачати свої останні діоптрії на таке. Приберіть, будь ласка, це гидке фото. Навіщо нагнітати негатив у наш тривожний час? Бажаю, щоб у Вас із зором завжди все було добре.

 • Фото

  Щодо фото це суб’єктивна думка. Якийсь художник створював це фото, по-моєму воно досить доречне і не викликає негативу. Асоціюється з театром.

 • Фото

  "Плохое" в перекладі на українську означає погане, і таке слово використане, зокрема у заголовку.

 • Фото

  Навіщо Ви написали, що Черкаський краєзнавчий музей є одним з поганих місць у Черкасах та ще й приліпили абсолютно недоречне фото з дешевого фільму жахів, яке до нашого музею не має ніякого відношення?! Ви, мабуть, ніколи не були у нашому музеї, який є одним з найкращих у Європі, інакше ніколи б не написали таку дурницю.

 • Фото

  а хіба в статті написано "що Черкаський краєзнавчий музей є одним з поганих місць у Черкасах" ? Можливо у мене щось із зором,але я прочитала "Подейкують, що в нашому рідному краєзнавчому музеї живе справжній привид."))))

 • Фото

  Шановна Лариса Сиволап, будьте уважними, назва статті "Топ 5 місць у Черкасах з "поганою" історією" про сам музей тут не йдеться, ми написали тільки про можливість існування привида в музеї. Краєзнавчий музей у нас дійсно крутий, нам дуже повезло мати в місті такий ресурс, ми його регулярно відвідуємо з дітками. Радує те, що експозиції постійно поновлюються, дуже приємні екскурсоводи, відразу видно, що до роботи ставляться з душею.

 • Фото

  Фото мосту в парку моє і взято звідси http://mandrivnic.livejournal.com/119659.html
  Відсутність вотермарки ще не зобов'язує вас брати його та ще й обрізати його.Чи не краще взяти камеру і пройтися містом в пошуках сюжетів?Або,коли вже берете чуже,хоч підписати де взяли,як прийнято робити?

 • Фото

  Ми завжди вказуємо авторів світлин на сайті. Дякуємо, що вказали автора. Тепер фото підписане

 • Фото

  Більше 20-ти років працюю у відділі археології Черкаського краєзнавчого музею, але жодного привида ніколи не зустрічала і не чула про таке від охоронців. Мабуть, над блогером in.ck.ua невдало пожартували – і «пішла брехня по селу». Насправді представлене у нашому відділі поховання скіфського воїна є унікальним на тільки для Черкащини, а і для всієї Європи, бо тут досить повно зберігся супровідний комплекс бойового і побутового спорядження. Наш музей мріє відтворити воскову фігуру стародавнього воїна у повному обладунку, як це зробили в Музеї історичних коштовностей України. Тоді він дійсно ніби оживе для відвідувачів. Не треба боятися своїх славних предків, треба їх шанувати і вчитися у них боронити рідний край від ворогів.

 • Фото

  Скифського воїна треба відтворити, але у первинному вигляді, бо вийде казна що - чудо лікаря Франкенштейна якесь. Підозрюю, він, бідолаха, точно буде вештатись закутками музею у вигляді "вершника без голови", поки не повернуть йому те, що загубили у Київських фондах )))

 • Фото

  А ще погана енергетика виникає,коли береш без дозволу чужі світлини

 • Фото

  Для публікації були підібрані найбільш цікаві фото з тематики. На них немає вотермарки, тобто їх ніхто не присвоював. Якщо Ви знаєте автора фотокарток, то ми підпишемо фото ім’ям автора.