Містична ЧеркащинаНа Черкащині є чимало місць, які притягують і лякають своєю таємничістю, зберігаючи історії людей, які тут мешкали і творили. Пропонуємо поринути в атмосферу "п’ятірки" моторошних місць області. |
26 грудня 201578224 |
Черкащина – край з давньою історією і самобутньою духовною культурою. Тому не дивно, що за тисячолітню історію з'явилось чимало моторошних місць.
Привид Церкви Різдва Богородиці, с.Вербівка Кам'янського району
Місцеві жителі розповідають, що безліч разів бачили загадковий образ у церкві. Говорять, якщо прийти вночі, можна почути дівочий плач. Пов’язують це з історією Олени Стааль, яка в 1857 році пожертвувала гроші на перебудову храму через особисту трагедію – померла її 17-річна дочка. Ця обставина зумовила особливість перебудови храму – він має центральний і бічний вівтар, під яким і поховано дочку Олени.
Скіфські кургани
Між селами Долинка й Івахни поблизу сіл Жашківського району тягнеться пасмо скіфських курганів, існують навіть цілі некрополі. Жителі навколишніх сіл розповідають, що місцеві шукачі скарбів у пошуках наживи розкопували кургани та грабували поховання. Проте очікуваного збагачення це їм не приносило. Їхні сім’ї розпадалися, а самі "чорні археологи" загадково помирали.
Озеро Лимарка, м. Канів
За переказами, тут проживала родина лимарів, з якими трапилося нещастя: в озері потонула молода лимарівна. І сьогодні на цьому озері часто трапляються нещастя. Неподалік загадкового місця розташовано завод, де стояли величезні цементові ями для смоли. За розповідями старожилів, в одній із них втопилася дитина. Це стало причиною для закриття. Але на цьому трагічна історія місцевості не завершилася: ями наповнилися водою і нібито притягують утоплеників. Серед дітей ходить історія, що то страшні монстри затягують бідолаг туди.
Леськівський замок, Монастирищенський район
Замок пана Тадеуша Даховського – унікальна архітектурна споруда XIX ст. І який же нормальний замок без привида? Подейкують, що вікна та двері будівлі можуть відчинятися самі, а зсередни інколи доходить відлуння дивних звуків. Одні кажуть, що то блукають власники палацу, інші говорять про душі солдатів, оскільки після революції замок перетворили на військову психіатричну лікарню, а пізніше – на тубдиспансер.
"Блудне місце", село Думанці
Невелике поле на околиці села вдень абсолютно безпечне. А от якщо підеш через поле вночі – ходитимеш по колу до ранку, аж поки світанок не вкаже шлях. Місцеві вбачають причину цього феномену в подіях півстолітньої давнини. У 1941 році на захист рідного краю вийшло майже всі жителі навколишніх сіл. Не одна сотня народу загинула на цьому полі, а їхні душі досі не можуть знайти спокій.
Олександр Єнін
Щодо Думанець - якась маячня. Народився і виріс у цьому селі, буваю кожен рік декілька раз, на полюванні обходив там під час полювання, як кажуть, "Крим і Рим", ліси, околиці, поля .Нічого подібного не чув і не бачив!
Возле озера Лимарка в Каневе врядли могут расти ели :) фото скорее всего не оттуда.
До замку Даховського дуже хотіла б потрапити, але чула, що він під охороною, і територія закрита...
Он находится на территории военной части, можно договориться и пустят.