Кришталево прозора: де знайти джерела води в Черкаській області?Добірка джерел із цілющою водою. |
15 травня129290 |
Більшість джерел в області мають статус гідрологічних пам'яток природи та існують не одне сторіччя. Раніше козаки лікували рани саме джерельною водою. Якщо ви любите подорожувати Черкащиною, чому б не набрати з собою цілющої води і не відвідати пам'ятні місця?
Джерела Свято-Троїцького жіночого монастиря
Де: вул. Короленка, 47, м. Чигирин, 58 км від Черкас.
Історія монастиря розпочалася понад 500 років тому. Тоді монастир був притулком для поранених козаків. Рани воїнам лікували водою з диво-джерел. У часи СРСР монастир знищили, джерела пішли під землю. І лише в 2009 році їх знову відкрили. На території монастиря є 7 цілющих джерел. За легендою, джерело святої Варвари допомагало позбутися грошових боргів.
"Три криниці" в селі Суботів
Де: вул. Зарічна, село Суботів, Чигиринський район, від центру села до криниць приблизно кілометр, 56 км від Черкас.
Гетьманське село Суботів – відоме місце на Черкащині. У цьому селі є стародавня купальня і три криниці: Віри, Надії, Любові. Біля них розташований камінь із написом: "Три криниці викопані за наказом Богдана Хмельницького на честь спільної боротьби українського, російського і білоруського народів у визвольній війні проти польської шляхти". На цьому місці був шпиталь поранених козаків. Через певний час воду почали вважати святою.
Місцеві жителі називають їх "криницями кохання". Існує повір'я, якщо дівчина вип'є води з трьох криниць, то через 3 дні зустріне свого нареченого. Вода з криниць містить корисні елементи: бром і срібло.
Живун", село Головківка
Де: село Головківка, Чигиринський район, по дорозі з села Медведівка на Головківку є вказівник, 43 км від Черкас.
Між селами Головківка і Медведівка розміщується природний заповідник – Атаманський парк. У цьому парку є цілюще джерело "Живун", відоме ще за часів козацтва. Вода тут лікувально-столова і містить радон. Територія біля джерела обладнана альтанками і столиками.
"Дзюркало", село Мельники
Де: село Мельники, Чигиринський район, по автодорозі до Свято-Троїцького монастиря є вказівник, 41 км від Черкас.
У складі води є радон, який застосовують у курортній терапії. Джерело в Мельниках – одне з найпотужніших за кількістю води на одиницю часу в Холодному яру. Біля джерела є альтанка і місце для відпочинку.
"Тарасова криниця" в селі Михайлівка
Де: село Михайлівка, Кам'янський район, 56 км від Черкас.
За легендою, з цього джерела пив Тарас Шевченко, тому місце вирішили назвати "Тарасова криниця". Грушківські лісничі розчистили це місце, побудували столи з лавками, а над колодязем поставили бюст Шевченка. У 2007 році джерело отримало статус пам'ятки природи місцевого значення.
"Свята криниця", село Сокирне
Де: село Сокирне, Кам'янський район, 35 км від Черкас.
З переказів відомо, що козаки та гайдамаки в цих місцях лікували свої рани. Вода з джерела дуже бурхлива: об'єм води складає 10-15 кубометрів на добу. А дослідження Одеського інституту курортології показали, що у воді міститься радон.
Джерело біля Райгорода
Де: по дорозі з села Березняки в село Райгород, Кам'янський район, 50 км від Черкас.
Джерело розташоване на підйомі струмка і складається з трьох течій. У 2006 році місце освятили, про це свідчить пам'ятна табличка біля джерела.
"Рожена криниця", село Бучак
Де: село Бучак, Канівський район, 92 км від Черкас.
Розташований колодязь в декількох кілометрах від села Бучак у лісі. За розповідями, криниця стала популярною після того, як Ізяслав Ярославович випив води з криниці, яку йому подала красуня Рожена. Джерело стало пам'яткою природи ще за УРСР. За радянських часів тут навіть планували відкрити всесоюзну здравницю. Існує традиція: кожен зцілений водою повинен залишити тут подарунок. Тому криниця заставлена різними іконами та вишитими рушниками.
Маргарита Годуліна