Якими місцями в Черкасах можна пишатися?Ми склали перелік цікавих місць, якими черкасці можуть пишатися. |
16 червня 2020233982 |
Перелік "рекордних" об'єктів, якими може пишатися кожен черкасець.
Бульвар Шевченка
Головна вулиця Черкас вперше згадується у 1879 під назвою Старочигиринська, пізніше її перейменували на Олександрівську. Черкаський бульвар Шевченка, за словами дослідника Бориса Юхна, є чи не найдовшим в Європі – понад 6,5 км.
Черкаська гребля
Ще один рекордсмен за довжиною та величиною – це переправа через Кременчуцьке водосховище. Гребля є найбільшою в Україні, сягаючи разом із мостом 16-17 км.
Черкаський бір
Найбільший в Україні сосновий масив, що розташований на території Черкас. Цей ліс утворився ще за часів дольодовикової епохи і має площу 29 тисяч га, а разом з Ірдинським болотом та Мошногірським кряжем становить майже 42 тисячі га. Тобто на території бору може поміститись аж шість Черкас!
Гіперболоїдна водонапірна башта Шухова
Це одна з перших гіперболоїдних конструкцій. Побудована на початку 20 століття, вона слугувала як водонапірна башта, але в 70-х роках втратила своє функціональне призначення. Це унікальна пам’ятка архітектури, адже таких веж у світі залишилося всього 20.
Парк "Сосновий бір"
Парк нагороджений багатьма медалями як перлина паркового мистецтва. Черкащани внесли парк у перелік семи чудес Черкащини.
Будівля колишнього готелю "Слов’янський"
Найкрасивіший будинок міста. Ця споруда побудована наприкінці XIX століття на кошти місцевого підприємця Скорини і є яскравим прикладом модерну в архітектурі Черкас. Незвичні шпилі та оздоблення у стилі псевдоготики захоплює як черкасців, так і гостей міста.
Будинок Щербини
Зараз тут розміщений черкаський РАЦС або "Палац одружень". Він збудований в популярному на той час стилі неоренесансу. Будинок пишно оздоблений архітектурним декором, а ліпні елементи додають особняку легкості. За рейтингом журналу Wedding.ua, посідає 2-місце серед найкрасивіших РАЦСів України.
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Є найбільшим храмом в Україні з висотою у 74 метри, довжиною у 58 та шириною у 54. Він здатен одночасно вмістити 12 тисяч осіб.
Буддистський храм "Білий Лотос"
Він є наймолодшою визначною пам'яткою архітектури. Збудований з у 90-х роках минулого століття, це єдиний буддистський храм у Європі. Розташовується на розломі земної кори, що створює усередині споруди особливе магнітне поле. Храм має і власну легенду, за якою при закладанні фундаменту був знайдений камінь, на якому проявилося зображенні Будди в масці воїна.
Список цих пам’яток, звичайно ж, не повний, адже у Черкасах ще є величезна кількість цікавих місць, які треба відвідати. Діліться місцями, якими, на вашу думку, черкасці можуть пишатися у коментарях.
Недільна подорож до Черкас поринає вас у таємниці буддійського храму "Білий Лотос". Як завжди, всіх зустрічаємо
з радістю, щирістю та посмішкою.
На вас чекає: дебютний мастер-клас з кунг-фу, корисні у
повсякденні духовні практики, лагідне звучання "музики
вітру", обійми и з Хотейчиком, медітації у затишних двориках
храму та багато іншого.
Всіх з радістю запрошуємо....
Хмм, отже гребля завдовжки в 16 км? Гадав там декілька км.