10 маловідомих фактів про черкаський Палац одруженьГола незнайомка, рекордсмен за заявами й інші незвичайні історії, пов'язані з міським РАЦСом. |
11 квітня 2017136905 |
Черкаський міський РАЦС є архітектурною родзинкою нашого міста. Більшість путівників рекомендують туристам подивитися на пам'ятку. А ось черкащан уже складно здивувати розповідями про міський Палац одружень... Але ми спробуємо!
Незвичні молодята
Близько 15 років тому в міському РАЦСі взяла шлюб незвична пара. 60-річний американець одружився з 20-річною черкащанкою. Щоправда, цей шлюб протримався недовго. Незабаром пара розлучилася.
Рекордсмен за заявами
Ще до розпаду СРСР один черкащанин подавав заяву в РАЦС понад 20 разів! Хоча одружений він був усього один раз. Річ у тім, що тоді закоханим, які мали намір одружитися, давали талон, за яким молодята могли зробити покупки в розташованому поруч магазині "Лілея" та ювелірному магазині "Рубін". У часи дефіциту придбати щось у цих магазинах міг далеко не кожен. А винахідливий чоловік просто вирішив скористатися такою пропозицією РАГСу.
Нестандартний обмін
Не секрет, що під час реєстрації шлюбу наречена може взяти прізвище свого обранця і навпаки наречений може взяти прізвище нареченої. Але прохання однієї черкаської пари виявилося дуже незвичним. Вони вирішили помінятися прізвищами: наречена хотіла носити прізвище чоловіка, а він захотів узяти прізвище дружини. В незвичному проханні молодятам відмовили.
Спекотний день
У серпні 2010 року в розпал весільних церемоній черкаський РАЦС відвідала абсолютно гола дівчина. Працівники Палацу одружень згадують, що дівчина пройшла всіма коридорами, потім вийшла. Мета такого візиту досі залишається загадкою. Вийшовши з РАЦСу, гола і боса дівчина з незворушним виразом обличчя, обійшла машини і людей, що фотографувалися поряд, попрямувала в піцерію навпроти. Серед найбільш популярних версій такої поведінки – програш парі, помста нареченому і порушення психоемоційного стану.
Найбільш весільний день
За один серпневий день 2015 року в черкаському РАЦСі уклали шлюб 50 пар. Церемонії проводили кожні 15 хвилин з 7:30 ранку і до 6 вечора.
А що на другому поверсі?
Більшість черкасців хоча б раз у житті відвідували Палац одружень. Але мало хто бував на другому поверсі. Зараз там розташовується Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги і франкомовний центр "Альянс". З початку 1980-х і до 2010-х років тут була редакція газети "Молодь Черкащини".
Весільні сюрпризи працівникам РАЦСу
Повторну церемонію одруження на своє власне срібне весілля – такий подарунок декілька років тому отримала одна з працівниць РАЦСу. Чоловік разом із колегами потай від нареченої організував повторну церемонію одруження. Коли все було готове, і на свято зібралися гості, "наречену" запросили в зал, нібито у справах. Важко описати її реакцію, коли жінка побачила свого чоловіка в парадному костюмі біля реєстратора.
Раніше приміщення міського РАЦСу мало інший вигляд
Раніше біля маєтку розміщувалися стайні та господарські споруди. На жаль, ці будівлі зруйнували. У палаці були зимовий сад і фонтан, які зникли через зміну внутрішньої будови. За сто років тут побувало 6 різних організацій, від Земської управи до Палацу піонерів. В 1941-1943 році в будинку облаштувалася німецька жандармерія і поліція. І тільки з 1970 року – будинок Щербини перетворився в Палац одружень. А ви звертали увагу, що ім'я грабаря Щербини практично ніде не згадується? Просто точно його ім'я не відоме: деякі джерела згадують Щербину як Афанасія, інші називають його Адріаном.
Весілля за добу
25 березня 2017 року Черкаси долучили в перелік міст, де можна укласти шлюб за добу. Щоб скористатися пропозицією, потрібно подати документи в комунальне підприємство, яке перенаправить їх в РАЦС. На наступний день представники РАЦСу виїжджають на місце реєстрації і створюють нову родину. Така послуга є платною.
Як багато щастя!
За 15 років з черкаського міського РАЦСу вийшло 32 525 нових сімей!!! Найактивнішим був 2003 рік: тоді сімейному щастю сказали "Так!" 2545 пар. Для порівняння, у 2016 році розписалося 1123 пари.
Маргарита Годуліна
владельца дома звали Андрей Щербина .ему принадлежал также дом на Крещатике где сейчас расположен музей Кобзаря ..раньше там был банк.
мені подобається0мені не подобається0Внимание всех-если Вам нужно просто зарегистрировать свой брак в Черкасском городском загсе без торжественной церемонии,то это не стоит 600,00 грн. как взяли 7 мая 2019 года с моих знакомых.Хотя мы обьяснили работнику ЗАГСА ,что нам нужно только получить свидетельство о заключении брака и свадьбы у нас не будет.Поэтому там работают мошейнники и когда будете подавать заявление и делать оплату-точно уточняйте за что Вы делаете оплату.И если с вас берут 600,00 ,то сразу говорите что это стоит 0,85 мыто и 45 грн. сам бланк. И если с вас берут больше-говорите , что вы будете сейчас идти в горисполком и писать жалобу .И к вам сразу будет другое отношение и 600,00 грн. вам платить не нужно будет
мені подобається0мені не подобається0А про кулеметне гніздо з тильної сторони...нічого не відомо, звідки воно з'явилося?
мені подобається0мені не подобається0На передостанньому фото в цій статті його якраз видно. Права частина будівлі, між 1 і 2 вікном на знімку, зверху під дахом. Ніколи не звертали увагу? ;)
мені подобається0мені не подобається0