"Софіївка" – розкішний графський парк в Умані

Одне з найбільш видатних творінь світового садово-паркового мистецтва, уманська "Софіївка", щорічно приваблює 500 тисяч туристів. Чимала їх частина відвідує "Софіївку" саме на початку останнього місяця весни. 

22 квітня220232
Maevka article header.11
''Софіївка' – розкішний графський парк в Умані '

У травневі свята у дендропарку "Софіївка" – справжній аншлаг. Якщо у звичайні вихідні викроїти час на подорож вам не вдається, їдьте на майовку. Тільки будьте готовими до шкільних автобусів і черг перед найбільш популярними "атракціонами". 

Розташування: місто Умань Черкаської області, вул. Київська, 12-а. 

Парк зараховують до переліку семи чудес України. Щоб обійти його повністю, знадобиться не менше доби, тому краще брати із собою карту. Кожен куточок місцевості містить символи міфів Греції та Риму, що тісно пов'язані з історією кохання Потоцьких.

У "Софіївці" росте близько 2000 тисяч видів рослин. Приваблюють і цікаві куточки дендропарку, наприклад, "Павільйон Флори". Якщо вірити розповідям гідів, тут раніше був головний вхід. На відкриття парку Софія захотіла в'їхати у парк на білому коні, та так, щоб навкруги лежав сніг. Зважаючи на те, що снігу не було, граф Потоцький наказав засипати всю дорогу сіллю. Потім слуги збирали її по крупинкам, адже у ті часи вона була на вагу золота. А стіл у печері, за яким так люблять сидіти туристи, спеціально зроблений із граніту для графа Потоцького. За ним він любив грати у преферанс. За час екскурсії ви вислухаєте сотні подібних історій. 

 • Фото 1 - Фото – Vitaliy Milevich (http://dcfc-lad.livejournal.com/)
 • Фото 2 - Фото – Vitaliy Milevich (http://dcfc-lad.livejournal.com/)
 • Фото 3 - Фото – Vitaliy Milevich (http://dcfc-lad.livejournal.com/)
 • Фото 4 - Фото – Vitaliy Milevich (http://dcfc-lad.livejournal.com/)

Чим зайнятися: у парку можна блукати, роздивляючись цікаві місця, фотографуватися, кататися на човні підземною річкою Ахерон чи відправитися на прогулянку верхи.

Віддаленість від Черкас: 190 кілометрів. 

Як дістатися: власним автомобілем або автобусом, який ходить щоденно. 

Вартість: парк працює з 9.00 до 18.00, вхід для дорослих коштує 50 гривень, для дітей – 30 гривень. Вартість екскурсії для дорослого – 50 гривень, для дітей – 30. Катання на човні для дорослих – 50 гривень, для дітей – 20 гривень. Катання на катамаранах від 30 гривень, залежить від тривалості прогулянки. Вартість прогулянки на коні та кареті (до 5 осіб) можна дізнатися на місці. 

Де зупинитися: в Умані є чимало місць, де можна переночувати. Якщо ви подорожуєте власним авто, краще зупинятися у готелях на трасі за містом, так вийде дешевше. Також зупинитися можна у міських готелях, приватних котеджах або спортивно-оздоровчих комплексах. 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  У Вас є можливість проводити екскурсію англійською мовою?

 • Фото

  Стоимость - очень кстати, как раз планировала искать)
  Весной и осенью там наиболее красиво...