Запитання дня: чи можна купатися у Дніпрі наприкінці літа?

Черкаські пляжники намагаються врятуватися від спеки у хвилях Дніпра попри підозрілий колір і запах води. 
16 серпня 201719320
'Запитання дня: чи можна купатися у Дніпрі наприкінці літа?'

Черкаське море "квітне" з кожним днем усе більше. Ми поцікавилися у лікаря-дерматолога, чи безпечно черкасцям купатися у річці в серпні.

Різноманітні захворювання шкіри найлегше "підхопити" в умовах високої температури повітря та води. У серпні температура води Дніпра найвища, тому ризик заразитися інфекцією вдвічі більший, адже вода у цей період вже дуже забруднена. 

Найбільш розповсюдженими хворобами, на які страждають черкасці після плавання у Дніпрі, є різноманітні піодермії – гнійничкові захворювання шкіри, викликані гноєрідними бактеріями та стафілококовими інфекціями. Через цвітіння водоростей, з якими люди контактують у воді під час купання, є вірогідність захворіти на контактно-алергічний дерматит. Також спостерігаємо велику кількість грибкових захворювань, їх розповсюдженню сприяє необачне купання домашніх улюбленців на березі Дніпра, де відпочивають містяни.

Якщо ви маєте велике бажання скупатися у Дніпрі, необхідно робити це тільки там, де є найменша концентрація синьо-зелених водоростей. Після купання у найближчий час прийняти душ та випрати плавальну білизну з милом. Не рекомендую купатися у Дніпрі дітям і людям зі слабкою імунною системою.

Лариса Кам’янська
Лариса Кам’янська
лікар-дерматолог Черкаського обласного шкірно-венерологічного диспансеру
 

Алла Плахтій

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі