Опитування: що нового треба зробити в Черкасах цьогоріч?

Дороги, місця для вигулу собак, зупинки, стаціонарний лунапарк, велосипедні доріжки, науковий центр-музей – містяни розказали про ідеї та проекти, реалізацію яких вони хотіли б бачити в Черкасах уже цьогоріч.

15 лютого 20169619
'Опитування: що нового треба зробити в Черкасах цьогоріч?'

Звичайно, дороги не скрізь хороші. Можливо, нехай би якийсь монумент зробили замість пам'ятника Леніну... І ціна на маршрутки завелика. А про тролейбуси взагалі мовчу... Вони повинні їздити частіше і дотримуватися розкладу, який висить на зупинках.

Дарина Метельницка
Дарина Метельницка
мистецтвознавець
 

Варто зробити місця для вигулу собак, бо наше місто взагалі їх не має. Коли приходить весна і розтає сніг, ми всі ходимо і вступаємо самі розумієте у що… Хоча вигул собак заборонений у громадських місцях, проте наші парки ними кишать. Я, наприклад, не можу бігати в сквері Хіміків зранку, тому що боюсь, що мене знову вкусить собака. Ще хочу, щоб зробили щось суттєве для велосипедистів. Нехай хоч смугу збоку від бордюру прокреслять, і то зручніше буде. Також треба впроваджувати реформи, спрямовані на оздоровлення населення.

Артем Ківак
Артем Ківак
студент
 

Загалом, місто мене цілком влаштовує і докорінних змін я не хочу. Звісно, треба, щоб Черкаси були чистими, щоб було більше сміттєвих баків. Також потрібні хороші нові тротуари та якісні зупинки, захищені від дощу та вітру. І щоб провели кабельний інтернет в приватні будинки: це дуже дорого, натомість у багатоповерхівках робиться майже задарма.

Антоніна Дорошенко
Антоніна Дорошенко
працівниця лабораторії
 

Потрібні патрулі поліції на кожному кварталі міста цілодобово. ДАІ на кожному кілометрі доріг. Також світло вночі на тротуарах всюди. Ще хотілося б, щоб для прикрашання міста до свят наймали професійних дизайнерів, а не гірлянди з лампочок на дерева вішали.

Олександр Мінаєв
Олександр Мінаєв
професійний фотограф
 

Хочеться зробити місто кольоровим, додати йому яскравих барв. Можна прикрасити вулиці Черкас дизайнерськими клумбами або іншими ландшафтними проектами. Також удосконалити транспортну систему, щоб до навчальних закладів можна було дістатися одним маршрутом із будь-якого району міста. Ще можна зробити стаціонарний лунапарк. 

Тетяна Дзюменко
Тетяна Дзюменко
студентка
 

Черкасам не вистачає ідей. Гарна думка – відкриття сучасного зеленого і натурального парку відпочинку. Також хотілося б трохи щастя для дітлахів. Хоча б декілька безкоштовних сучасних і цікавих атракціонів для дітей несуттєво позначаться на місцевому бюджеті, а малеча буде радіти. Та найголовніше – сміттєзбірники. Так, це елементарна річ, але в Черкасах їх не вистачає. А це найперша причина жуйок на дорогах і обгорток з-під цукерок, які все частіше можна знайти в дірках на сидіннях маршруток. Дуже хочеться, аби у нашому місті було менше реклами, щоб вона мала своє окреме місце. Нам хочеться Європи, але автобуси у нас і досі обклеєні рекламою продуктів. 

Надія Нестеренко
Надія Нестеренко
фрілансер
 

Можна зробити експериментальні надземні та підземні переходи. Це могло б полегшити людям перехід деяких широких і небезпечних вулиць. Також цікавою ідеєю було б створення наукового центру-музею, де кожен зміг би проводити власні досліди. Ще місту не вистачає світлофорів. Чимало з них, особливо на невеликих вуличках, взагалі не працюють.

Олексій Галичий
Олексій Галичий
енерготехнолог
 

Насамперед, дороги. Це те, чого наше місто потребує найбільше, ця проблема не нова. Було б чудово також бачити у Черкасах побільше нових зелених насаджень, а не ТРЦ чи чогось подібного. Думаю, зараз більш актуально привести до ладу те, що вже є, ніж працювати над чимось новим. У Черкасах і так багато чого є, просто про ці речі, на жаль, мало хто дбає.

Леся Матвєєва
Леся Матвєєва
перекладач
 

Пропоную створити в місті на базі трьох парків і берегової смуги унікальну велосипедну доріжку, що буде вабити туристів і заохочувати містян до чистого і корисного транспорту. 

Євген Артеменко
Євген Артеменко
режисер, автор інтернет-проекту "Трясця TV"
 

Мене вже дістали курці на зупинках і в інших громадських місцях. Треба зробити по місту якісь спеціальні місця для паління. Також варто створити організацію, яка контролюватиме черкаський бюджет. Ще хочеться, щоб не змінювали те хороше, що вже є. 

Оксана Дуплій
Оксана Дуплій
письменниця
 

Освітлення зробити не лише на головних вулицях. Дороги. Прибрати дерева в аварійному стані! Історичні пам’ятки привести до ладу, а газони засіяти травичкою та квітами.

Марія Іваненко-Дубас
Марія Іваненко-Дубас
домогосподарка
 

Якщо у вас є цінні ідеї, чого ще потребує наше місто, залишайте свої думки в коментарях!

Микола Максьома 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  1) Восстановить Драмтеатр, одновременно с чем...
  2) ...СНЕСТИ потвору за ним! Тому, кто допустил уничтожение сквера и строительство на его месте этого многоэтажного уродца, гореть в аду.

 • Фото

  В Черкасах багато занедбаних стін, які можна було б прикрасити муралами, але не гербами, вишиванками і тд. Додати трохи кольору в сірі стіни нашго міста.

 • Фото

  Найперше,що мало би зробити МІСТО, без опитувань та нагадувань-ЦЕ ВІДРОДИТИ ЧЕРКАСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР.Скрізь і завжди привабливість міста визначається по його КУЛЬТУРНИХ ОБ'ЄКТАХ. І друге:Місту,що стоїть на березі ''МОРЯ'' гріх мати такі занедбані пляжі!!!

 • Фото

  проще сказать чего Черкассам хватает. Должны быть рабочие места для людей, удобное транспортное сообщение (в Виннице, в которой проживает 400 тыс. транспорт ездит круглосуточно). Привести в порядок наполовину разрушенные здания, хотя бы сдать их в аренду или продать. Нужны яркие и интересные мероприятия для людей разного возраста и интересов. Есть дендропарк, но он закрыт для людей. Время идет, а Черкассы остановились. Хотелось бы чтобы они шли в ногу со временем.

 • Фото

  Согласна, что хотелось бы, чтоб транспорт ходил круглосуточно, пускай реже, и проезд сделают дороже, чем днем, но будет реальная возможность добраться домой, и не надо будет думать, что не успеешь на последнюю маршрутку в 10 вечера, и, если опоздаешь, идти пешком через половину города, или платить космическую (для Черкасс) цену за такси.

 • Фото

  Владе, де у нас дендропарк?

 • Фото

  Повернути "Чортове колесо" врешті-решт!))
  Ну і крім цього, звісно, привести місто до ладу після зими, хотілося б побільше скверів, без сміття...
  А проблема з дорогами - вічна, і вона, мені здається, буде завжди.

 • Фото

  На мой взгляд первоочередная задача - привести дороги в порядок, сделать разметку на них и контролировать соблюдение ПДД. По сравнению со многими другими городами Украины в Черкассах ПДД практически не соблюдают.

 • Фото

  Привести дороги в порядок - это задача не для этого года, вернее не только для этого, с таким их состоянием.