"Сімейний підряд": чи легко працювати з родичами?Троє з чотирьох офісних працівників не з чуток знають, як це – працювати разом із родичами. |
18 жовтня 20165680 |
Кадровий портал hh.ua провів опитування, щоб з'ясувати, чи комфортно почувають себе родичі в одному робочому просторі. Троє з опитаних чотирьох офісних працівників зараз працюють разом із родичами або ж мали такий досвід у минулому. Близько половини опитаних заявляють, що такий стан речей – це звичайний збіг обставин.
Для 25% респондентів працювати із родичами навіть легше, ніж із незнайомими людьми, адже ти заздалегідь знаєш, як поводитиметься людина, і чого від неї можна очікувати.
"Сімейні підряди" найчастіше трапляються у невеличких компаніях, де працює до 50 осіб. Більшість людей приходять на роботу за протекцією батьків, братів-сестер, чоловіка чи дружини. Кожен п’ятий мотивує своє рішення тим, що до рідних більше довіри. Кожен сьомий опитаний має відношення до сімейного бізнесу. Лише один із восьми зізнався, що працює разом із родичами, оскільки це дає змогу надавати протекцію.
Половина опитаних зізналася, що працювати із родичами – не так просто, як може здаватися на перший погляд. Головні підводні камені – особисті образи, невиконані обіцянки и почуття обов'язку, яке переноситься на робочі стосунки. Крім того, родич-підлеглий може безвідповідально ставитися до виконання своїх посадових обов'язків. А родич-керівник може соромитися вказати на помилку своїй рідній людині. З боку колег також можливі різні реакції: багато людей стверджують, що відчували себе некомфортно, коли всі їхні успіхи списували на родинні зв'язки із керівництвом.
Опитування провів Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1258 респондентів із різних регіонів України.