Нові місця: у Черкасах запустили "Фабрику кави"У Черкасах відкрився магазин-кав'ярня, де продають свіжообсмажену каву власного виробництва. |
28 січня 201584562 |
Ми не оминули можливості поспілкуватися з Олексієм Лозином, власником кав’ярні, щоб посмакувати ароматним напоєм і розпитати про новий заклад.
Досьє
Кав’ярня "Фабрика Кави"
Особливість: свіжа кава власного виробництва
Меню: кава і чай
Приміщення: досить камерно
Музика: приємні рок-балади
Варто замовити: кава по-східному
Чому ви називаєтеся "Фабрикою кави"?
Я займаюся продажем кави вже п’ять років. До цього ми продавали її у декількох міні-магазинчиках, таких собі coffee point – кавових точках у супермаркетах. Купували каву на фабриках, імпортували з-за кордону. Водночас я давно мріяв зайнятися саме виробництвом кави, бо трішки втомився від процесу "купівлі-продажу" (сміється).
У нас і в країні тяжка економічна ситуація, тому що підприємці займаються здебільшого торгівлею і мало виробництвом. Протягом п’яти років я виношував цю ідею і от нарешті налагодив міні-виробництво. Вийшов такий собі coffee-shop, де відразу на очах у клієнта смажиться кава. Відвідувачі можуть приходити і спостерігати за процесом.
У Черкасах багато різноманітних кав’ярень. У чому ж "фішка" цього закладу?
Головна особливість – щойно обсмажена кава власного виробництва. Слідкуємо за тим, щоб упродовж місяця продати всю каву, яку ми виготовили. Щойно вона закінчується, одразу смажимо нову. Адже найважливіший фактор якості кави – це саме свіжість. Якщо кава не використовується більше місяця після обсмажування, всі ароматні й смакові властивості погіршуються. Тільки у перший місяць ви можете отримати від зерен абсолютний максимум.
Чим магазинна кава принципово відрізняється від свіжої?
Доставка товару з виробництва до кінцевого споживача триває 2-3 місяці. Трапляється, продукт може пролежати на складі й півроку. Сучасні технології дозволяють в промислових масштабах пакувати каву так, що при терміні зберігання 1–1,5 роки мінімізувати втрати смаку, але, по суті, це є консервацією. А свіжу каву можна порівняти зі щойно засмаженим шашликом чи духмяним пухким хлібом. Смаки будуть абсолютно різними...
Культура споживання кави в Україні росте з кожним роком. Сьогодні люди розуміють, що якісна кава – свіжообсмажена і змелена безпосередньо перед приготуванням. Заклади, які продають каву власного виробництва, стають все більш популярними. Головним у цьому процесі, звісно, є Львів із популярними кав’ярнями-виробниками: "Львівська Копальня кави", "Львівська мануфактура кави", "Світ Кави" тощо.
Як черкасці сприйняли вашу появу?
В нас в Україні діють певні стереотипи: є кава італійська, швейцарська, а української бути не може. Коли ми зробили свою групу в соцмережі, перший коментар був таким: "Може, ви самі й вирощуєте?" Насправді, в Італії кава теж не росте. Виробником кави є той, хто її обсмажує.
Де ви познайомилися з технологією обсмажування кавових зерен?
В Україні немає курсів чи спеціалізованих навчальних закладів, де вчать обсмажувати каву. Готуватися до відкриття "фабрики" я почав більше року тому: читав літературу, спілкувався з людьми, які мають досвід у цій справі. Свій ростер (піч для обсмажування кави) придбав за чотири місяці до відкриття, тренувався майже щодня, "спалив" не один кілограм кави.
Яку конкретно продукцію ви виготовляєте?
Реалізуємо свіжообсмажені кавові зерна. Мелемо каву безпосередньо перед покупкою, тобто, коли клієнт прийшов і замовив мелену каву. Ми рекомендуємо купувати каву на декілька днів, тому що з часом вона втрачає свої смакові якості. Бажано молоти каву взагалі безпосередньо перед вживанням.
Близько 20 рестораторів із Черкас, Сміли та Золотоноші закуповують у нас каву для власних потреб. Раніше ми були дистриб’юторами, зараз перейшли на власне виробництво.
Де закуповуєте сировину?
Є компанії, які завозять зелені кавові зерна в Україну прямо з плантацій. В нас представлено шість сортів, тобто 6 країн походження – Бразилія, Ефіопія, Гватемала, Колумбія, Коста-Ріка, Індія. На основі цих різновидів робимо унікальні суміші.
Ви запровадили "кавові гривні". Розкажіть детальніше...
Так, це наша постійна акція. Працюють "кавові гривні" так: за кожні 100 грамів придбаної у нас вагової кави, або за кожну чашку кави, можна отримати одну "кавову гривню". П'ять таких "гривень" в одному з закладів мережі обмінюються на горнятко своєї улюбленої кави, 100 кавогривень – на 1 кілограм будь-якої кави. Coffee point’и, у яких ви можете отримати "кавові гривні": ТРЦ "Хрещатик-Сіті"; ТЦ "Фуршет" по Сумгаїтській, магазин "Ніка" на Центральному ринку, ТЦ "Фуршет" у Смілі.
Любите каву?
Я об’єктивно ставлюся до цього напою. Неправильно, коли формуються догми: якщо ти поціновувач кави, то повинен пити лише певні сорти, або, наприклад, без цукру. Пити каву потрібно для задоволення.
Дарина Дячок
За последнее время вот латте и испортился очень..... просто молочный напиток где кофе чувствуется отголоском!!!! Жаль... очень жаль...
Очень вкусное латте!
Всем рекомендую!
Регулярно беру в фуршете.