Не впевнений – не стрибай

Лікарі радять незагартованим людям утриматися від купання на Водохреще.

18 січня 202119900
'Не впевнений – не стрибай'

До процесу занурення в холодну воду на морозі треба ставитися продумано – готувати тіло та порадитися з лікарем.

Кожна людина – індивідуальна, і організм може по-різному реагувати на стрес у вигляді холодної води в різні періоди життя. Тому слід обов’язково порадитися з лікарем перед зануренням у зимову водойму.

Хоча б раз на рік людина повинна проходити загальний огляд – рентген, аналіз крові, кардіограму. За результатами відвідин свого терапевта чи лікаря загальної практики сімейної медицини можна вирішувати, купатися на Водохреще чи ні. Інакше можна спровокувати хворобу. У Черкасах люди після необачних купань ставали пацієнтами лікарень з гострою пневмонією, а інколи холод викликав спазм судин аж до нападу стенокардії.

Наталія Однороманенко
Наталія Однороманенко
Лікар-кардіолог ″Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області″.
 

Проблеми через різке переохолодження організму можуть трапитися незалежно від того, стоїть на вулиці сильний мороз чи температура близько нуля. Тіло бажано готувати поступовими загартовуваннями, обливаючись щоразу холоднішою водою. Лікарі не радять купатися на Водохреще людям зі слабким імунітетом, тим, хто недавно переніс хворобу чи має хронічні захворювання.

Для тих відчайдухів, які все ж зважаться занурюватися у Дніпро, у Черкасах традиційно обладнають місця для купання на пляжах.

Ірина Семенова

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі