День Святого Валентина в Черкасах

Традиційно на День Святого Валентина коханим і близьким дарують солодощі, м'які іграшки, листівки та квіти. Що ще цікавого ми знаємо про цей день?

25 грудня 201436270
'День Святого Валентина в Черкасах '

Цей день вважають найромантичнішим святом. У країнах СНД його відзначають з 90-х років XX століття. На сьогодні День Святого Валентина став одним з найбільш улюблених і популярних свят серед закоханих пар.

Відомо, що свято любові відзначали ще з часів язичницьких культур. Наприклад, у римлян був фестиваль кохання Lupercalia, на честь богині Juno Februata. День Святого Валентина прийшов до нас 496 року завдяки священику, який потай від імператора вінчав закоханих. Святий Валентин був справжнім романтиком: мирив тих, хто посварився, допомагав писати любовні листи, дарував жінкам квіти від імені легіонерів. За це його засудили до страти. За день до цього він написав прощального листа своїй коханій і підписав "Твій Валентин". Можливо, тому фраза "Будь моїм Валентином" має таке глибоке значення. 

Незабаром католицька церква канонізувала священика як християнського мученика, і 14 лютого оголосили Днем Святого Валентина. З часом з'явилося багато традицій святкування Дня закоханих. Наприклад, на початку XX століття американці в цей день дарували марципани. На знак своєї любові наречені презентували їх своїм коханим. Про вартість такого подарунка, напевно, говорити не варто. 

В Японії дарують більш скромні подарунки –  солодощі з шоколаду. І так склалося, що отримують їх здебільшого чоловіки. Не обійшлось у цій країні і без стандартного "набору на 23 лютого" – лосьйонів, гелів, станків для бриття тощо. У Франції ж до вибору подарунка на День Святого Валентина підходять зі смаком – коханим там дарують коштовності. У Данії, крім валентинки, презентують ще й букети ніжних квітів (конвалії, незабудки, ромашки). Якщо українські дівчата ворожать на судженого на Андрія, то британки роблять це в День закоханих. 

День Святого Валентина в Черкасах
День Святого Валентина в Черкасах

Як святкують День Святого Валентина в Україні?

Важливим атрибутом для українців у цей день є валентинка. У магазинах таку листівку можна знайти на будь-який смак і колір: від маленьких у формі сердечка або ж із ефектом 3D, до великих, зшитих, прикрашених бісером або навіть шоколадом. 

Крім цього, 14 лютого в нас проводяться цікаві культурні заходи. У багатьох містах України функціонують трамваї чи автобуси для закоханих. Покататися на них можуть тільки закохані пари, "квитком" на такий транспорт є поцілунок. Крім того, проводяться конкурси на створення найоригінальніших романтичних композицій, вітань, освідчень у коханні. 

Подарунки на День Святого Валентина українці обирають найрізноманітніші: це прикраси, іграшки, солодощі, походи в кафе, ресторани тощо. Хлопці, які не можуть зізнатися у своїх почуттях, або не знають, як закохати в себе дівчину, можуть скористатися цим святом. А для тих, хто залишиться вдома на 14 лютого, рекомендуємо подивитися фільм "День Святого Валентина" або "Реальне кохання". В останньому описується історія про невдалу спробу чоловіка підкорити закохану дівчину, розповісти про свої почуття.

І якщо у вас ще немає другої половинки – це не привід впадати у відчай. Попросіть покровителя всіх закоханих знайти вам Валентину і вірте – тоді дійсно все здійсниться.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі