Черкасці створили додаток, який допомагає позбавитися суржику

Мобільний додаток "Р.І.Д.", що дозволяє вчити нові слова українською, запустили черкаські розробники.
7 січня 20171535
'Черкасці створили додаток, який допомагає позбавитися суржику'

Проект є неприбутковим, він створений волонтерськими зусиллями. Менш ніж за місяць "Р.І.Д." завантажило 8500 користувачів. Мета проекту – вивчити нові цікаві слова й урізноманітнити ними свою мову. Матеріал супроводжують фото й відео, згодом його можна буде прослухати в аудіоформаті.

Якось я познайомився з дівчиною з Донецька. Вона розповіла, що очікувала, нібито у Черкасах всі розмовляють українською, а натрапила в центрі України не на російську, не на українську, а на суржик.  Мені шкода, що багато людей вважає: якщо ти говориш українською – ти менш інтелектуально розвинений, менш освічений. Ми маємо виправити цю думку про самих себе. У моїй мові є суржик, і моя мета – позбавитися його. Тому ми створили додаток, який допоможе людям вдосконалитися, а також збагатити мову "смачними" та колоритними словами, які замінять суржик.

Максим Тимчій
Максим Тимчій
програміст
 

Навчання у формі гри – саме цей шлях вибрали розробники. Щодня гравець отримує три слова, які потрібно запам’ятати. За кожне з них користувачеві нараховують "пісок часу" – ігрові бали, завдяки яким можна змагатися з іншими учасниками. Також за "піски часу" користувачі зможуть отримувати частини книги "РОДу", тобто цікаві довідки з історії українського народу.

Додаток "Р.І.Д."
Додаток "Р.І.Д."

Учасник починає з рівня "неофіт". Зібравши достатню кількість "піску часу", стає "адептом", "дослідником", "універсалом", "майстром", "хранителем" та "володарем часу". Якщо перестати активно вчитися, звання понизиться. "Володар часу" в грі може бути лише один: якщо користувач зуміє протриматися на цьому рівні два тижні, зможе потрапити в "Зал слави" й отримати вагоме право голосу в розвитку проекту.

Все ж, головна ціль проекту – це не гра, а вивчення нових слів і цікавих фактів з історії. Всі вивчені слова можна знайти в особистому словнику учасника. Користувачам пропонують зовсім не застарілі, а цікаві та колоритні слова, які допоможуть зробити мовлення багатшим.

Завантажити додаток можна за посиланнями https://itunes.apple.com/us/app/r.i.d./id1159722844 для iOS та https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ua.rid для Android.

Черемис Вікторія

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!