Юля Камінська – весела, усміхнена дівчина, яка захоплюється мехенді. Займається розписом тіла, тому що це тимчасові татуювання, які безболісно наносяться. Майстер мехенді вважає, що це мистецтво несе виключно красу, позитивну енергетику та добро.
В Україні мехенді не надають такого значення, як в Індії. Ми сприймаємо його як тимчасове татуювання, яке прикрашає тіло. А насправді у країнах, звідки пішло це мистецтво, йому надавали сакрального значення. Орнаменти мехенді слугують талісманами, які захищають від нечистої сили, деякі малюнки навіть підкреслюють статус людини.
Індійські жінки здавна розписували хною руки і ноги. Також в Індії є традиція розписувати наречену перед весіллям. Весільні візерунки несуть в собі еротичний підтекст, тому що під час нанесення малюнку старші жінки розповідають дівчині таємниці щасливого подружнього життя. Говорять, що чим складніший візерунок і тонші лінії, тим більше дівчина пізнає і зробить щасливим свого чоловіка. Також на наречену паралельно наносять орнаменти, які слугують захистом від злих духів і магнітом для добрих божеств, які приносять багатство та багатодітність в нову сім’ю.
Першим малюнком мехенді був круг із крапочками, який наносили на долоні. Жителі спекотних індійських міст виявили, що якщо в дрібно порізану рослину лавсонію вмочити руки і ступні, то організм простіше перенесе спеку. Після цього індійські жінки почали наносити паличками масло цієї рослини, таким чином розмальовуючи тіло.
Мистецтво мехенді не несе негативної енергетики
Почала захоплюватися цим мистецтвом близько чотирьох років тому. Ходила до різних черкаських майстрів, які розписували руки і спостерігала за їхньою технікою. Вперше мені розмалювала руки Тетяна Черевань, відтоді в мені поселилася любов до цього мистецтва. Потім Тетяна поїхала на тривалий час, і я почала шукати інших майстринь, які могли б щось розповісти про мехенді або ж якісно намалювати його. Таких дівчат у Черкасах було дуже мало. Я час від часу відкладала це заняття, а потім все-таки поїхала на навчання у Київ і отримала диплом з мистецтва розпису хною.
У Черкасах хочуть запустити курс з мехенді. Я мала бути там викладачем, хоча ця пропозиція зараз обговорюється і обдумується детальніше. Я люблю втілювати в життя малюнки, розписувати тіла, але навчати когось – поки що це не моє.
Спочатку я малювала нерівні лінії, крапочки, не могла розрізнити стилі розпису, просто брала малюнок і перемальовувала. Під час розпису тремтіла рука. А під час курсів викладач брала мою руку і заспокоювала, через певний час із практикою майстерність виконання стала набагато кращою.
Мистецтво мехенді не несе негативної енергетики. Всі знаки і малюнки, які використовують для розпису, означають тільки позитив і несуть добро. Квіти стали найпопулярнішим орнаментом серед дівчат, а несуть вони енергетику радості і щастя. Лотос, наприклад, означає чистоту і святість, круг – це універсальний символ цілісності, а в Індії він має ще й особливе значення – витків життя. Кожна деталь орнаменту має певний смисл, тому я дуже хвилююся наносячи малюнок, щоб виконати його правильно.
Наймасштабніша робота, яку я виконувала, це розпис стегна. Дівчина стояла протягом двох годин, поки я наносила малюнок, а потім ще годину доки він висихав. Я використовую професійні фарби, які довго сохнуть, залишають гарний колір на тілі і носяться близько двох тижнів. Найчастіше розписую руки, також був досвід нанесення малюнків на спину та груди, це дуже клопітка робота. Є роботи з розпису плечей, пальців, долонь, животів і ніг. Дуже складно малювати над грудьми, тому що людина постійно дихає. Найлегше проходить процес розпису рук.
Після того, як малюнок висихає, він просто стягується тонкою плівкою або зішкрібається. Чорна хна, наприклад, не любить воду. Чим більше ви змиваєте і шкрябаєте малюнок, тим швидше він зійде. Щоб продовжити його “життя”, перед купанням потрібно нанести кокосову олію на розписану ділянку шкіри.
Найчастіше клієнти звертаються тому, що хочуть спробувати щось нове. Часто люди хочуть набити татуювання, але вагаються. Тому пробують мехенді, а потім вирішують, потрібне їм тату на все життя чи ні.
Зараз я розвиваю свій стиль. Прагну ввести квіти піони в мистецтво мехенді, використовувати як один з орнаментів розкритий піон із листочками. Тоді я з гордістю зможу заявити про себе, як про крутого майстра мехенді в Черкасах.
Фото надала героїня публікації
Яна Романенко