Встигнути все: таймінг-поради від успішних черкасцівСекрети планування робочого дня. |
5 вересня 201816461 |
Робота, проекти, тренування, самоосвіта, відпустка, дружні зустрічі, особисте життя – здається, на все це катастрофічно не вистачає 24 годин у добі. Як можна займатися самовдосконаленням чи ходити на тренування, якщо після робочого тижня ти почуваєшся розбитим і втомленим? Ми поцікавилися в успішних черкасців, як вони встигають приділити час усім важливим сферам свого життя.
На мою думку, поділ життя на якісь сфери допомагає проаналізувати, яка з них просідає, але шкідливий для побудови цілісного життя цілісної особистості. Коли людина цілісна - її життя вибудувано навколо якоїсь ідеї, місії. Тоді і друзі, і родичі, з якими людина підтримує стосунки – її однодумці, які органічно вплетені у життя. Якщо давні товариші не підтримують тебе у цьому - вони самі по собі відпадають, ви поступово перестаєте спілкуватися. У мене так було. З часом формується інше оточення, яке відповідає твоїм цінностям. Мені пощастило, ми з дружиною мислимо і діємо на одній хвилі.
Як все встигати? Не знаю, я багато чого не встигаю, переношу, відкладаю на потім. Не встигаю, наприклад, займатися спортом, повноцінно відпочивати. Тому шукаю якісь поєднання. Наприклад, ось поїхав в село до діда на три дні. І фізично попрацював, і вид діяльності змінив, і мозок перезавантажив. Є відчуття, що відпочив, хоча це не можна назвати відпочинком у сенсі розслабленої бездіяльності.
Секрет моєї життєвої активності простий – я люблю все, що роблю. Люблю людей настільки, що не можу уявити своє існування без спілкування, це мотивує мене придумувати цікаві проекти. Якщо ви постійно відчуваєте втому після роботи чи певну апатію, варто задуматися – а ви точно там, де хочете бути? Адже важливо кайфувати від того, що ти робиш.
Звісно, як і будь-яка людина, я втомлююсь. Тоді скасовую тренування і відпочиваю, перезаряджаюся. До мене приходять не лише для покращення себе, але й за особливою дружньою атмосферою. Мій день досить насичений: прокидаюсь, веду доньку до школи, тренування, якщо є вільна годинка – повертаюся додому, займаюся домашніми справами і знову повертаюся на тренування. У такому ритмі намагаюся не забувати, що всіх грошей не заробиш і потрібно приділяти час родині, влаштовувати сімейні вихідні.
Мені дуже допомагає жорстка пунктуальність, до якої мене привчила Америка. Якщо я домовляюсь про зустріч, то приходжу на декілька хвилин раніше, щоб підготуватися, намагаюся ніколи не запізнюватись. Ще слідкую за таймінгом. Я одразу попереджаю перед початком зустрічі скільки маю часу. Інколи буває, що все добре розплануєш, одна якась зустріч затягується – і далі все, як доміно, не встигаєш увесь день. Активно користуюсь календарем. Можу планувати зустрічі на кілька тижнів уперед, навіть на місяць.
Я намагаюся якісно використовувати час. Про що б не йшлося – сім'я, робота чи відпочинок. Якщо я працюю, то займаюся повністю цим – не відволікаюсь на новини чи соцмережі. Я вмію говорити "Ні". Одна з проблем України – невміння відмовляти. Мовляв, погоджусь, навіть якщо немає часу, потім якось "розрулю". Зрештою це навалюється, як сніжний ком – і страждають усі. Якогось особливого рецепта "все встигати" насправді немає. Але переконаний, що починати треба з гарного планування. Ще мені пощастило з колом спілкування – дружина має подібний стиль життя, тому нам дуже комфортно разом, і ефект "подвоюється".
Поєднувати все й одразу – непросто! Ой як непросто! Я – шалений трудоголік. І сказати мені: "Оля, зроби вихідний" – не дасть абсолютно ніякого результату. Раніше я постійно працювала, бувало й без вихідних, адже все це важливо, терміново, необхідно! І так було доти, доки мої близькі не почали нагадувати, як мало часу я їм приділяю. Це вплинуло на мене! Довгий процес перебудови, розуміння ситуації. Тепер я влаштовую собі один законний вихідний. І нехай горять дедлайни, розриваються телефони, тепер я розумію – за один день світ не зруйнувати. Я навчилася давати собі право на вихідний. Тепер я бачу рідних і близьких людей набагато частіше, а це й означає для мене жити.
Прокидаючись зранку, перше, що треба зробити – подумати про щось хороше, прогнати в уяві свій день. Підсвідомо ви виділяєте необхідну кількість енергії на реалізацію запланованих справ. Рекомендую зробити зарядку чи зайнятися йогою, основне – ви маєте трохи спітніти, маєте відчути м‘язи тіла. Далі – в холодний душ, освіжити себе, отримати адреналін, збадьоритися.
Раджу робити ранкові дзвінки, аби домовитися про зустрічі. Якщо працюєте над кількома проектами – розрахуйте, скільки часу можете приділити одному напряму. Назначайте зустрічі в одному місці або поруч, щоб зекономити свій час. На "після обіду" я, наприклад, залишаю собі якісь активні справи – кудись поїхати, щось відвести, забрати. А ввечері перевіряю, що мав зробити, що встиг, що ні. Важливо виділяти 10 хвилин, щоб правильно спланувати наступний день, дати собі установку. В насиченому графіку складно відпочити від роботи, тому я намагаюсь брати тижневі відпустки: їду кудись, вимикаю телефон, релаксую, перезавантажуюсь, аж поки не захочу взяти новий проект.
Галина Мазур