Понеділок – день важкий: як ділові черкащани планують робочий тиждень?

Аврали, дедлайни і чітке планування. 
22 травня 201722080
'Понеділок – день важкий: як ділові черкащани планують робочий тиждень?'

Сучасні ділові люди мають досить щільний робочий графік. Багато хто суміщає роботи, має декілька бізнесів або ж відповідальну громадську діяльність. Як не потонути в морі інформації й спланувати робочий тиждень ефективно? Чи справді на якість роботи впливає той чи інший день тижня? Власним досвідом діляться активні й успішні черкасці.

Усі дні тижня прекрасні! Понеділки? Люблю їх. Для мене це завжди початок чогось нового. Я часто планую свої справи у неділю. До речі, в Америці робочий тиждень починається у неділю. Отож, приходжу в офіс по обіді в неділю на декілька годин і максимально наближаюся до того, що хочу зробити. Це дуже ефективно. Практикую цей спосіб близько півроку, відтоді як стала мамою третьої дитини.

Також для планування послуговуюся рекомендаціями експерта з питань управління часом Девіда Алена. Зокрема, його методом підвищення особистої ефективності "Getting Things Done" (GTD). Це організація роботи мозку за принципом електронної пошти. Найперше – потрібно сортувати цю пошту: визначити пріоритети, поставити нагадування тощо. Я переконалася, що з цією методикою хаосу і нагромадження у справах значно менше. А отже, робота стає більш ефективною і приносить задоволення, а не дискомфорт.  

Тетяна Волочай
Тетяна Волочай
директор благодійного фонду "Урожай – громаді"
 

Погоджуюся, що понеділок – день важкий. Найбільше люблю п’ятницю і  суботу, бо якщо людина дійсно працює, то з нетерпінням чекає вихідних. Хто добре працює – має добре і відпочити. Для організації роботи використовую планінг, який у мене завжди перед очима на робочому столі. Зазвичай у нього вписую від однієї до десяти справ. Але якоїсь особливої системи немає. Хіба що – попереднє планування робочого дня звечора, а вже зранку свої плани конкретизую і коригую. Зрозуміло, встигати більше, нагадувати про зустрічі тощо допомагає секретар. 

Олександр Радуцький
Олександр Радуцький
секретар Черкаської міської ради
 

Найбільш вдалий день для роботи у мене – вівторок. Бо спадає напруження понеділка. Робочі наради і підбиття підсумків за попередній тиждень відбулися, всі задачі та статус поточних завдань стає більш окресленим, а отже, зрозумілим є і план виконання.

Основне планування в нашій компанії має декілька горизонтів: квартальне, місячне, тижневе. Організаційно це відбувається у формі нарад із керівниками напрямків діяльності, а також у формі "літучок" на ходу, якщо потрібно ухвалювати рішення швидко. Раз на місяць – загальні збори, де коротко говоримо про результати роботи, визначаємо найкращих працівників тощо.

Понеділок для мене не є важким днем. Він може бути таким хіба для тих, кого в цей день наздоганяють відкладені раніше справи.

Ігор Корсун
Ігор Корсун
виконавчий директор ТОВ "Полікор"
 

Люблю кожен день, який дарує нам життя. А недолюблюю середу, адже найбільше роботи припадає саме на цей день: здаємо газету в друк, а це неабияке "дійство". Штамп про "понеділок – важкий день" відкидаю, бо маємо інший "важкий день". До кінця дня і зір падає, і голова "потріскує".

А ще щасливими є дні, коли отримуєш звістку про успіхи дітей! Коли телефонуєш до батьків, а вони здорові, коли у друзів справи йдуть угору, коли хрещеники малюють перші пейзажі, коли одна подруга виходить заміж, а в іншої онучка сказала перше слово, коли отримуєш листи читачів і плачеш від їхньої довіри і віри.

Робочий тиждень планую по-різному. Є заздалегідь занотовані події (або в телефоні, або у щоденнику), є заходи, які народжуються у переддень. Бувають дні, коли кожна година розписана, і все встигаєш, а буває, що маєш гостру потребу клонування. Чітко знаю: щопонеділка – засідання ротарі-клубу "Черкаси-центр", щосереди – випусковий день, щонеділі – похід з подругами у баню, ще два дні на тиждень – з родиною до басейну. Це статичні і непорушні події. А вже на них нанизую інші.

Мій молодший син часто запитує, чому навчання 5 днів, а вихідних лише два? Чому не навпаки? Як пояснити цю нісенітницю дитині, я не знаю... Якщо проаналізувати життя-буття, то у відпустці я була найбільше тиждень, і, якщо чесно, не уявляю, як відпочивати 21 день. Якби була можливість, я б додала кожній добі декілька годин, а людям – сили і натхнення втілювати у ці "розширені" дні все задумане.

 

Тетяна Очеретяна
Тетяна Очеретяна
головний редактор обласної газети "Нова Доба"
 

У понеділок відбуваються всі ключові наради, зустрічі, які фактично визначають подальшу роботу. У вівторок і п’ятницю – засідання виконкому міської ради, де розглядають важливі питання. Звісно, серед відповідальних днів – ті, у які проходять сесії міськради, вони не щотижня, але до них треба готуватися. Помітив, що для мене середа є визначальним днем упродовж усього життя. Найбільш складні і важливі події трапляються саме в середу.

Погоджуюся, що перший робочий день – важкий. Найбільш позитивно забарвлена для мене п’ятниця, бо знаєш, що попереду вихідні. Тому серйозні заходи чи події намагаюся на цей день не планувати, вечір п’ятниці – традиційно для особистих зустрічей і відпочинку.

Я розробив для себе таблицю з розпорядком дня, сам її друкую у форматі А5 і вписую туди найважливіші справи. Коли очолив департамент, довго не знаходив часу на обід. Проте переконався, що перерва потрібна і мізкам, і організму. 

Ігор Волошин
Ігор Волошин
директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради
 

Кожен тиждень – це міні-проект. А для ефективності будь-якого проекту важливо рівномірно розподілити сили, енергію. Протягом тижня треба розподіляти роботу так, щоб був час на відпочинок у кінці кожного дня, а не лише в кінці тижня. Прислухатися до свого "хочу", а не лише до "треба". Це допоможе відчувати ресурс і не виснажуватися.

Важливо також не відкладати на понеділок справи, які можна виконати в кінці тижня, щоб понеділок не здавався занадто тяжким. Треба достатньо відпочивати на вихідних, не обтяжувати себе надмірними клопотами. Якщо не вдається зробити цього, беріть вихідний посеред тижня, оскільки ресурс без перепочинку вичерпається швидше.

Відчуття важкості на початку тижня може з'являтися, якщо людина займається не зовсім тим, чим хотіла б. Якщо ж приділяти час і самого себе улюбленій справі, то всі дня тижня здаватимуться однаково важливими та цінними. 

Валентина Захарченко
Валентина Захарченко
психолог, керівник родинного центру "Мой мир"
 

Психологи кажуть, що ставлення до п’ятниці як легкого дня чи понеділка як важкого – стереотипне. Люди за звичкою слідують колись актуальним  стереотипам, бо так робили до них. Налаштовують себе на такі відчуття, навіюють їх. Але часи змінюються, й інструменти для упорядкування робочого простору доступні кожному.

Ірина Гришко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі