Недитяче хобі: черкаський школяр створив 2-метровий літак

Авіамодель підкорює висоту до 1000 метрів.
3 травня 201916030
'Недитяче хобі: черкаський школяр  створив 2-метровий літак'

Десятикласник Андрій Плаксюк відвідує гурток авіамоделювання з 10 років, хлопця з дитинства цікавила техніка, машини, а особливо літаки. Тепер він має дев’ять власно спроектованих авіамоделей, серед них радіокеровані, кордові та безпілотники. А ще Андрій активний учасник та призер регіональних та всеукраїнських змагань, таких як: Чемпіонат України з авіамодельного спорту, Кубок Харкова “Етап з авіамодельного спорту”.

  • Фото 1 - Авіамоделі Андрія
  • Фото 2 - Авіамоделі Андрія
  • Фото 3 - Авіамоделі Андрія
  • Фото 4 - Авіамоделі Андрія
  • Фото 5 - Авіамоделі Андрія
Мені подобається будувати великі моделі літаків, які можуть літати. Найбільший мій літак – це "Орлик", радіокерована модель. Я почав працювати над ним взимку 2018 року, самостійно зробив креслення, а потім шукав матеріали. Крила зробив з пінопласту і обклеїв спеціальним папером, щоб вони були більш жорсткими. Фюзеляж – це весь літак від носа до хвоста – зроблений із фанери і соснових рейок. Хвіст з пінопласту, шасі – з дюралевих трубок, які виточував самостійно. Двигун взяв від мотокоси.
Андрій Плаксюк
Андрій Плаксюк
школяр

 

Щоб літак успішно злетів, Андрій створював додаткові елементи, такі як підкоси, що не дозволяють крилу зламатися. А також врахувати чимало деталей: зробити літак неважким, аби мотор зміг його підняти, правильно дотриматись пропорції площі крил та хвоста. У результаті модель "Орлик" має розмах крил рівно 2 метри, його вага 6,2 кг, а об’єм 26 кубів.

Андрій подбав про зовнішній вигляд моделі, обрав патріотичні жовто-блакитні кольори – обклеїв літак рокалом, плівка з клейкою основою, та пофарбував нітрофарбою.

  • Фото 1 - Черкаський школяр створив 2-метровий літак
  • Фото 2 - Черкаський школяр створив 2-метровий літак
  • Фото 3 - Черкаський школяр створив 2-метровий літак
  • Фото 4 - Черкаський школяр створив 2-метровий літак
 

Останній етап у побудові авіамоделі – випробування. У цьому випадку обирається злітна смуга та визначається напрям вітру, тоді літаку дають можливість набрати обертів та ледь відірватись від землі, і знову садять. Якщо помічають якийсь недолік, одразу виправляють. Якщо ж випробування пройшло вдало – його запускають у повітря. “Орлик” – це авіаімпровізація Андрія, така модель не відповідає потрібним параметрам для участі у змаганнях, а просто літак для душі.

Він кожного дня щось майструє, я навіть можу трішки нагримати, щоб він уроки робив, але розумію, що це справа його життя. Він хоче вступити до авіації, аби будувати літаки. Я дуже мрію, щоб він став авіаконструктором і приносив користь своїй державі, щоб його хобі переросло у професію.
Наталія Плаксюк
Наталія Плаксюк
мама Андрія

 

У майбутньому Андрій планує побудувати пілотажний літак об’ємом 35 кубів і з розмахом крил 2 м, а вагою 4,5кг. Ця авіамодель буде виписувати у повітрі фігури вищого пілотажу, а позаду себе залишати густий екологічно безпечний дим.

Галина Мазур

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі