Кайтинг – спокуса для екстремалів

Кайтсерфер розповідає про вісім років захоплення повітряним змієм і хвилями.

13 березня 201811712
'Кайтинг – спокуса для екстремалів'

Східні єдиноборства, туризм, скелелазіння – черкасець Максим Фенько пробував різні види спорту. А вісім років тому познайомився з кайтингом. Перші відчуття, адреналін та екстремальні емоції зацікавили чоловіка, і кайтсерфінг став стилем життя та улюбленим хобі.

Кайтинг – універсальний вид спорту, ним можна займатися в будь-яку пору року. Можна кататися по м’якому снігу, твердому льоду, воді, піску чи іншій поверхні. Запорука успішного кайтингу – вітер, він повинен бути рівним та досить сильним.

У Черкасах та області близько трьох десятків осіб опановують кайтинг. Залежно від напряму вітру місцеві кайтсерфери обирають різні локації для тренувань. Узимку – пляжі Рів'єри чи пірсу. Якщо хочеться покататися на крутих схилах, кайтсерфери вирушають у Чехівку чи Холодний яр. Влітку ідеальним місцем є акваторія Дніпра.

Кайт (з англійської "змій") – парус, яким можна управляти, тримаючи в руках планку. Кайтсерфери одягають гідрокостюм, щоб захиститися від холоду, вітру та сонця. Залежно від поверхні, на якій планують кататися, спортсмени обирають кайтборд, сноуборд, лижі чи ковзани.

  • Фото 1 - Зимовий кайтинг
  • Фото 2 - Зимовий кайтинг
  • Фото 3 - Зимовий кайтинг
  • Фото 4 - Зимовий кайтинг

Вважають, що в цьому виді спорту потрібен інструктор, самому навчатися досить ризиковано, адже змій – сильна штука, складно уявити, наскільки він може тебе підняти. А ціна помилки буде високою. Я ризикував, навчався самостійно. Знайшов однодумців, і поступово ми обмінювалися знаннями, вивчали особливості керування кайтом. Спочатку навчався пілотування, багато читав, дивився відео, отримував підказки колег. Розуміння прийшло швидко, хоча були моменти, коли втрачав управління. Одного разу, на морі, втратив контроль над кайтом – і все закінчилося аварією.

Кайтинг можна вважати небезпечним видом спорту. Щоб уникнути травм, треба навчитися контролювати повітряного змія. Кайтсерфер має бути фізично загартованим, адже в цьому виді спорту ми отримуємо чималі навантаження на руховий апарат, спину та ноги.

Максим Фенько
Максим Фенько
кайтсерфер
 

Цей парусний вид спорту має різні стилі. Найпростіший спортсмени між собою називають "трамваїти" – коли ти просто катаєшся та час від часу робиш невеликі стрибки. Ті ж, хто прагне справжнього екстриму, додають небезпечні елементи. Стрибки можуть сягати десятків метрів, у хід ідуть різні трюки, оберти, перехвати планки, повороти кайту і навіть поєднання кількох елементів.

  • Фото 1 - Кайтинг – спокуса для екстремалів
  • Фото 2 - Кайтинг – спокуса для екстремалів
  • Фото 3 - Кайтинг – спокуса для екстремалів
  • Фото 4 - Кайтинг – спокуса для екстремалів
  • Фото 5 - Кайтинг – спокуса для екстремалів

Максим Фенько разом з однодумцями на кайті перепливав через Дніпро, а також долав цю відстань взимку, використовуючи сноуборд. У майбутньому черкасець хоче спробувати туристичний кайтинг – пересування маршрутом за допомогою повітряного змія. Максим планує за день подолати понад 100 км, доїхати до Кременчука і повернутися в Черкаси.

Галина Мазур

Фото надав герой публікації

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Круто, що у нвшому місті такі цікаві і різносторонні люди!!!

  • Фото

    Продам кайт NAISH C type 18m2 + планка зі стропами + рюкзак. Дешево. Можу поділитись основами.

Більше цікавого