Персональна виставка Володимира Яковця "Ідеальний світ"
- Організатор: Художній музей
- Дата: Архів2 грудня - 29 січня 2022, 10:00 - 18:00
- Тип події: виставки
- Де: вул. Хрещатик, 259
- Деталі: за посиланням
- Ціна
- дорослі – 20 грн, студенти – 15 грн, діти – 10 грн.
- Придбати квитки можна у касі музею.
Запрошуємо на персональну виставку Володимира Яковця "Ідеальний світ".
Персональні виставки черкаського художника Володимира Яковця, як і інші проєкти митця, це завжди подія. Подія яскрава, значуща, унікальна за змістом. Не виняток і цьогорічна персональна виставка "Ідеальний світ", на якій представлено 103 твори живопису. Експозиція займає усі виставкові площі 3 поверху.
Яким постає перед нами ідеальний світ Володимира Яковця? Відповідь на це запитання не є простою та пересічною. Як, власне, і творчість самого художника. Володимир Яковець з його схильністю до творчого експерименту та пошуку нестандартних рішень, не зраджує при цьому власним переконанням. Для нього вкрай важливим є дотримання класичних канонів живопису. На полотнах художника все просвічується і добре промальовано. Він працює з прозорістю і приділяє цьому багато уваги. За словами митця, це те, що відрізняє його від інших художників, котрі накладають фарбу дуже щільно, а потім набирають фактури. Використовує він і тематичну багатошаровість – кубічні і квадратні форми – це посилання на оп-арт, шрифти – посилання на концептуалістів.
Працювати великими серіями – це ще одна характерна риса Володимира Яковця як художника. В експозиції цьогорічної виставки представлено твори таких серій: "Блакитна культура", "Реставрація", "Фрагменти", "Зброя", "Натюрморти", "Гори" та інших. За задумом художника кожний твір – це модуль, що дозволяє одні ті ж самі полотна збирати у різні композиції і таким чином щоразу розкривати нові теми. Та попри яскраво виражене тематичне розмаїття у творчості Володимира Яковця простежується головна лінія як елемент арт-гри – протиставлення потужного класичного мистецтва масовій культурі.
Біографічна довідка:
Володимир Яковець народився 14 жовтня 1960 р. у м. Черкаси. Протягом 1970-1976 рр. займався у художній студії. У 1976 р. вступив до Ужгородського училища прикладного мистецтва, яке закінчив у 1980 р. З 1983 р. працює викладачем у Черкаській дитячій художній школі. З 1994 р. є організатором і куратором молодіжних проектів ("Вікторія", "Антракт", "Еротика у мистецтві", "Фрагмент", "Діалоги" та ін.) та пленерів, зокрема "Софіївка-200". У 1999 р. за кращий проєкт отримав звання "Людина року".
Володимир Яковець – учасник численних всеукраїнських, всерадянських і міжнародних пленерів. Учасник численних виставок і арт-проєктів в Україні, Польщі, Росії, Бельгії, Норвегії, Швеції, Данії, Іспанії, Італії, Австрії, Німеччині, Канаді і США. Твори художника зберігаються у колекціях Ватикану, Deutsche Bank, в Національному художньому музеї, Дирекції австрійського телебачення (м. Відень), у Посольстві Польщі в Україні (м. Київ), в музеї нонконформістського мистецтва (м. Санкт-Петербург), в Центрі сучасного мистецтва "Совіарт" (м. Київ), у Черкаському художньому музеї.
Діють карантинні обмеження, обов’язкова наявність захисної маски та дотримання соціальної дистанції.