Навчання - Екскурсія-демонстрація 'Мліївській дослідній станції помології ім. Л.П.Симиренка – 100'

Екскурсія-демонстрація "Мліївській дослідній станції помології ім. Л.П.Симиренка – 100"


  • Організатор:
  • Дата: Архів25 листопада 2020, 15:00 - 16:00
  • Тип події: екскурсії
  • Де: вул. Слави, 1
  • Деталі: за посиланням
  • Сфера діяльності: особистісний розвиток
  • Ціна
    • дорослі – 45 грн., пенсіонери і студенти – 30 грн., діти – 25 грн.

Екскурсія-демонстрація "Мліївській дослідній станції помології ім. Л.П.Симиренка – 100".

25 листопада 1920 р. на базі помологічного розсадника Л.П.Симиренка було створено першу в Україні дослідну установу по садівництву – Мліївську садово-городню дослідну станцію. Столітня історія цього наукового закладу тісно переплітається з історією славетної родини Симиренків.

Запрошуємо вас на екскурсію, яка познайомить з тріумфом і трагедією цієї родини, представники якої залишили яскравий слід в історії української культури, промисловості й садівництва. Серед них вчені-садоводи – Левко Платонович і Володимир Левкович, які зробили вагомий внесок в розвиток вітчизняного садівництва. В експозиції музею – оригінальні експонати з родинного архіву, що розповідають про трагічну долю цих талановитих і невтомних творців українського садівництва.

Лише в 1958 році Мліївській станції було присвоєне заслужене ім’я Л.П. Симиренка. Зараз в колекційних насадженнях станції вивчається більше 2000 сортів плодових і ягідних культур, що є генетичним фондом України. Біля 200 нових сортів плодово-ягідних культур створено мліївськими селекціонерами.

Мліївські сорти неодноразово відзначалися найвищими нагородами на міжнародних та національних виставках. Золотими медалями Міжнародної виставки в Ерфурті (Німеччина) в 1961 році нагороджені сорти: яблуні – Слава переможцям, сливи – Волошка; срібною та бронзовою сорти груші Ребриста та Нарядна з Млієва. Поширеними в наших садках стали такі сорти яблунь як Росавка, Сапфір, Мліївська красуня, Мавка, Симиренківець.

Виставка з демонстрацією сортів мліївської селекції доповнить розповідь екскурсовода.

Авторську екскурсію проводить завідувач науково-дослідного відділу природи Волик В.П. з дотриманням усіх протиепідеміологічних рекомендацій.

Довідки за тел: (097)098-36-76.

Коментарі