Черкаський міський Палац молоді – це організація, основною діяльністю якої є надання населенню різноманітних послуг соціально-культурного, просвітницького, оздоровчого та розважального характеру, створення умов для аматорської художньої творчості.
 
Черкаський міський Палац молоді як установа культури молодіжного напрямку був створений і діє відповідно до рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 07.12.1995 року № 604 "Про перепрофілювання кінотеатру в Південно-Західному мікрорайоні в Палац молоді".

Черкаський міський Палац молоді є юридичною особою, має розрахунковий рахунок, самостійний баланс, печатку, штамп і бланки зі своїми реквізитами. Засновником Палацу і власником майна є Черкаська міська рада.
 
Основним завданням Палацу молоді є гармонійне поєднання інтересів молоді та всього суспільства, виховання молоді на принципах національно-культурних традицій, відродження духовності, надання юнацтву та молоді додаткової освіти враховуючи їхні інтереси і здібності, а також забезпечення потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля.