Веганство, вегетаріанство чи м’ясоїдство: черкасці розказують про свій раціонЧи дешевше обходиться харчування людям, які виключили зі свого раціону соковиті стейки? Як живеться тим, хто повністю перейшов на продукти рослинного походження? Черкасці розказують про свій раціон і його вартість. |
11 січня 201619215 |
Любителі традиційних стейків, котлет і відбивних часто здивовано реагують на людей, які не вживають м’яса, задаючи запитання: "А що ж ти тоді їси?" Виявляється, раціон веганів і вегетаріанців буває навіть більш різноманітним, ніж традиційне харчування. А от в яку суму він їм обходиться, ми дізналися у прихильників популярних сьогодні напрямів харчування.
М’ясоїди
Сашко Жеребило працює програмістом і живе один. Він не готує вдома, тому снідає бутербродами, обідає в столовій на роботі, а вечеряє в кафе.
Андрій Петраш не уявляє, як почував би себе без щоденного вживання м’ясних страв. Хлопець вважає, що заняття спортом зобов’язують їсти м’ясо.
Я готую вдома, а під час робочого дня купую, наприклад, курячу відбивну – це гривень 15. Додому щовечора купую курятину чи свинину гривень на 30-40. Ціни приблизні. Це без врахування інших продуктів: овочів, фруктів, здоби. Сьогодні не можу уявити себе вегетаріанцем. Раніше в мене були дні без м’яса, зараз таких практично немає. Важко працюю, а після роботи ще й займаюся спортом, тому м’ясо для мене є одним із джерел речовин, необхідних для відновлення сил організму. Не знаю як я почував би себе без цього продукту. І ще один аргумент на користь м’яса – це смачно. Тварин, звичайно, я люблю... І коли ти бачиш, як тварину вбивають, це неприємно. Але в житті багато важких речей. Тому я приймаю вікові традиції полювання та тваринництва. В цьому питанні я нічого не придумав, а лише прийняв правила. Серед моїх друзів є вегетаріанці. Я поважаю їх позицію: вони зробили вибір у житті і дотримуються його.
Вегетаріанці
Яна Бондаренко є вегетаріанкою вже шість років і не відчуває жодного дискомфорту від такого способу харчування.
Я абсолютно не відчуваю незручностей через те, що не вживаю м’яса. Звісно, під час подорожей буває складно знайти якийсь перекус, бо ми подорожуємо автостопом і часто їмо "що перепаде". А вдома я постійно готую багато смачних страв. Це помилкова думка, що харчування стає "нудним" без м’ясних продуктів. Насправді вегетаріанство відкриває нові горизонти у кулінарії. Думаю, бути вегетаріанцем дешевше. За місяць витрачаю близько 1500 грн на продукти (50-60 грн на день), але взагалі не вмію економити й часто купую різні сири і оливки. Я стала вегетаріанкою 6 років тому, просто з цікавості. З часом помітила, що у мене почало покращуватися здоров’я. Потім натрапила на фільм "Земляне", який кардинально змінив моє сприйняття вегетаріанства. У цьому фільмі без прикрас показано, через що проходять тварини, перш ніж ви стоятимете перед вітриною з м’ясом у супермаркеті. У той момент я вирішила, що не хочу бути співучасницею цього. Хоча й не засуджую людей, які вживають м’ясо, адже це вибір кожного.
Наталка Подзьолкіна не "ідейна" вегетаріанка, дівчина просто не любить м’ясо.
Я з дитинства не любила м’ясо, а потім просто вирішила не запихати його в себе. Це почалося близько трьох років тому. Я ніколи не задумувалася, чи дешевше бути вегетаріанцем. З одного боку, твоя звичайна порція гарніру, з якої ти викинув м'ясо, стала дешевшою... Але якщо харчуватися з потрібною кількістю білків і всіх елементів здорового раціону, то виходить, мабуть, дорожче. Під час подорожей харчуватися значно простіше і дешевше. Якщо це похід в гори, ти не "паришся" з приводу консервів, ковбас, що можуть зіпсуватися. Якщо це поїздка в іншу країну, то в закладах харчування м'ясо завжди дороге. Важко порахувати, скільки витрачаєш на харчування, коли живеш з батьками. В університеті на їжу витрачаю близько 10 гривень на день – плюс каші, кисло-молочні продукти, багато фруктів, цільнозерновий хліб.
Вегани
Сашко Лагодзінський пробує різні види харчування. Зараз зупинився на веганстві: не вживає ніяких продуктів тваринного походження (це не тільки м’ясо, а й сири, масло, сметана, мед тощо).
В моєму випадку харчування обходиться трошки дешевше чи приблизно в такому ж ціновому діапазоні, як і у випадку, якщо вживати в їжу м’ясо. Ми готуємо вдома, а на роботі просто купую щось не м’ясне і не молочне. За тиждень на їжу витрачаю від 300 до 500 грн, це без урахування походів у кафе, ресторани тощо. Загалом, мій раціон міг би обходитися дорожче, але я не купую різні дорогі веганські "приколи", наприклад, горіхи, фрукти чи веганські напівфабрикати. Веганство – це моральне переконання, але взимку, через відсутність продуктів можу переходити на інший вид харчування, наприклад, вживати молочні продукти.
Влад Тверезий переконаний, що навіть без м’яса і молока меню може бути різноманітним.
Ми з сім’єю переїхали в село і створили власне маленьке екопоселення. Через специфіку життя в сільській місцевості на продукти грошей майже не витрачаємо. Самі вирощуємо овочі, фрукти, зелень. Варимо борщ, у якому з куплених продуктів є тільки сіль. Я зазвичай снідаю печивом, яке самі й випікаємо, із власним варенням. На зиму робимо запаси в погребі: багато консервації, соки, компоти, ікра, варення, сушені яблука, сливи, груші, консервована і морожена кукурудза, морожені ягоди, багато сушених пряних трав. Тому вдається гарно зекономити, адже купувати доводиться тільки крупи, сіль, цукор, борошно та олію.
Яна Проценко
Вегетарианцы едят яйца. Яйца не едят веганы!
мені подобається0мені не подобається0Вегетарианцы не едят живых существ, это все что дышит, двигаться и размножаешься. Яйца-это зародыши детей кур, это не еда. Еда это зовут, овощи, фрукты, коренья, молочка. А вот веганы не едят молочку. Есть много причин, одна из них то, что коров убивают и этот страх передаётся через молоко. Строгие вегетарианцы сткрабться употреблять молочку ахимса ( это защищённые коровки, которые живут и наслаждаются, покидают этот мир своей смертью). И вторая причина почему веганы не едят молочку это потому, что она очень сильно закисляет организм и даёт слизь, особенно в зимнее время, что способствует развитию разнообразных затяжных простуд и интоксикациях. Обо всем этом мы говорили и с радость ответим на вопросы на наших семинарах в Talent Hub, в субботу в 17-00 ждём вас на нашей последней встрече в этом году. +380 (93) 788 71 18 Леся, телефон для записи.
мені подобається0мені не подобається1если курица не встречалась с петухом то откуда зародыш? От святого духа? Это если речь идет о зародышах.
А так, то опять таки – вегетарианцы, большая их часть, едят яйца, молочку и мед. А вот веганы не едят.
Первый источник:
Вегетарианцы не употребляют в пищу мясо, птицу, рыбу и морепродукты животного происхождения. Молочные продукты и яйца не употребляются лишь частью вегетарианцев.
Второй источник:
вегетарианцы отказываются от убойной пищи — мяса, рыбы, морских тварей. Да. Но они не исключают безубойную еду животного происхождения. Бывает, что едят все, что не связано с убийством как таковым — яйца (из промышленных яиц не вылупляются цыплята), молоко, молочные продукты, мед. В таком случае их называют лакто-ово-вегетарианцы. Это наиболее распространенная группа.
И спасибо за приглашение, но я уже вегетарианка. И молоко не люблю с детства, так что можно было и не рассказывать за него. Хорошо, что там где я живу вполне хватает заменителей молока.мені подобається0мені не подобається0А как веганы пекут печенье? Просто мука, сахар и вода???
мені подобається0мені не подобається0хммм знаю некскольких веганов которые злоупотребляют выпечкой)))) печенька с вареньем тож не здоровое питание! Я за умеренность во всем, и без рыбы я не могу - даже заня, через что она проходит (
мені подобається0мені не подобається0