Made in Ukraine: 5 гідних українських стартапів

Винаходи українців, які визнали у світі.

8 серпня 20185410
'Made in Ukraine: 5 гідних українських стартапів'

Не всі нові технології та гаджети "народжуються" в Японії. Українці теж створюють цікаві й технологічні новинки. Для масштабування свого проекту стартапери шукають інвесторів, і якщо проект перспективний, його виводять на міжнародний рівень. Команда in.ck.ua стежить за новими досягненнями українців. Розповідаємо вам про 5 цікавих стартапів "Made in Ukraine".

"Pleatpack" – рюкзак, який змінює розмір

Міський рюкзак "Pleatpack"
Міський рюкзак "Pleatpack"

Український стартап "Pleatpack design" запустив кампанію зі збору коштів на "Kickstarter". Всього за 7 годин проект отримав потрібну суму – $8500. За всю кампанію розробникам вдалося залучити понад $64 000. "Pleatpack" – це міський рюкзак, який змінює обсяг з 6 до 26,7 літра, виготовлений із водовідштовхувальної тканини. Вшиті магніти забезпечать захист від крадіжки. Виготовленням аксесуару займеться одна з українських фабрик, постачання новинки розпочнеться на початку грудня. Заявлена роздрібна ціна міського рюкзака – $170.

"Neoven" – портативна піч

Стартап "Neoven" створив портативну індукційну піч з додатковими модулями міні-холодильника, електрочайника і соковичавлювача. Така піч поміщається в сумку та дозволяє в будь-який момент розігріти їжу. Крім того, з її допомогою можна охолодити свіжі фрукти, овочі та зелень, приготувати гарячі й холодні напої. Пристрій працює від 3 батарейок і буде особливо актуальним для молодих мам, офісних працівників і мандрівників.

Стартап розвивається шляхом власних інвестицій – на сьогодні в проект вклали $30 000. Паралельно "Neoven" веде переговори з венчурними фондами і ангелами. Орієнтовна вартість продукту – $199, але остаточну ціну оголосять пізніше.

"Y-Productive" – додаток для підвищення продуктивності

Додаток для підвищення робочої продуктивності
Додаток для підвищення робочої продуктивності

"Y-Productive" запустив додаток для підвищення робочої продуктивності. Програма допоможе користувачам менше відволікатися від справ, стежити за ефективністю роботи та боротися з непродуктивними звичками завдяки менеджеру завдань і проектів, графіку ефективності роботи, тайм-трекеру, лічильнику відволікань і блокувальнику сайтів. "Y-Productive" працює на Windows і macOS. Безлімітна версія на використання програми коштує €59, за три місяці доведеться віддати €21.

“Raccoon.Recovery" – інструмент для реабілітації пацієнтів із травмами рук

“Raccoon.Recovery" – інструмент для реабілітації пацієнтів з травмами рук
“Raccoon.Recovery" – інструмент для реабілітації пацієнтів з травмами рук

“Raccoon.Recovery" робить реабілітацію рук більш цікавою за допомогою гейміфікації. Розробники пропонують відновлювати моторику рук під час гри в улюблені відеоігри. Пристрій складається з трьох компонентів: ігрового контролера для тренування м'язів рук і збору даних, спеціальної CRM для лікарень і програми для пацієнтів. Пристрій розробили під потреби лікарів і реабілітологів – це допоможе їм будувати порівняльні графіки, давати рекомендації з побудови курсу реабілітації. Також команда планує розробити програми на iOS і Android для пацієнтів та їхніх близьких, щоб вони могли відстежувати прогрес і віддалено спілкуватися з реабілітологом. 

Для реалізації проекту команда залучила €50 000 від "Horizon 2020" – програми ЄС із фінансування науки та інновацій. Зараз продукт знаходиться на стадії бета: запущені пілоти в трьох українських клініках і одному реабілітаційному центрі, а також в двох реабілітаційних центрах у США.

"D3Ds Lab" – настільний 3D-сканер

 

Українська компанія "D3Ds Lab" розробила настільний 3D-сканер, який позиціонують як найточніший у світі пристрій такого класу. Сканер відрізняється від інших рішень рухомою конструкцією. Це дозволяє сканувати модель частинами в автоматичному режимі з неймовірною точністю – 0,050 мм у глибину, 0,010 мм по вертикалі і 0,005 мм по горизонталі. Завдяки цьому висока точність доступна практично для будь-яких розмірів без обмежень. Компанія вже вийшла з проектом свого 3D-сканера на краудфандингову платформу "Kickstarter" і зібрала $32000 з $25000 необхідних.

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі