Як вибрати зимові шини?

Поради експерта.

17 вересня 20185910
'Як вибрати зимові шини?'

Щодо вибору зимових шин існують різні міфи та судження. На що звертати увагу та як не прогадати і вибрати найкращі шини для свого автомобіля? Щоб розібратися, ми звернулися до експертів AutoCapriz – компанії, яка входить в двадцятку найбільших дистриб'юторів автомобільних шин і дисків в Україні.

Які існують різновиди шин?

Зимові шини для автомобілів є двох типів: "європейська" і "скандинавська зима". Шини типу “європейська зима” орієнтовані на м’які європейські похолодання і тамтешнє дорожнє покриття. "Скандинавська зима" – розрахована на засніжені зими з льодом. Вони відрізняються малюнком і гумовим складом, скандинавська гума є більш м’якою, а малюнок адаптований для їзди в умовах суворого клімату.

Шиповані шини – варіант ефективний за містом, коли регулярно доводиться їздити дорогами з льодом та вкоченим снігом. Для міського асфальту це не найліпший варант: додатковий шум і витрати палива, а гальмівний шлях на асфальті збільшується на 35%. Всесезонні шини експерти не рекомендують для їзди під час українських холодів. Це знову ж варіант для м’яких європейських зим.

Шиповані шини
Шиповані шини

Якщо на літній гумі можна заощадити, то на зимовій ліпше не економити, бо це питання безпеки. В українських реаліях краще обирати для свого автомобіля шини типу” скандинавська зима”. Варто звертати увагу на рік виробництва товару. Бажано, щоб це було не давніше 2 років, тому що правильність зберігання на складах перевірити неможливо, а це впливає на якість експлуатації.

Ще однією важливою характеристикою є тип малюнка шин. Кращі показники має направлений малюнок, ніж симетричний, хоча й створює більше шуму. Є сенс зважати на виробника, а не на країну походження, адже потужності виробництва можуть бути в різних країнах, але продукцію випускають за єдиним стандартом бренду. Різниця може бути хіба в адаптації продукту до умов місцевого клімату.

Шини типу “європейська зима” більш стійкі, вони прослужать вам 5-6 років, “скандинавська зима” – 2-3 роки. Під час вибору зимових шин важливо враховувати індивідуальний стиль водіння, місцевість, якість дорожнього покриття. Адже наші дорожні реалії – серйозне випробування для будь-яких шин, незалежно від рекомендацій і вартості. Надзвичайно важливо дотримуватися швидкісного режиму, якщо це ігнорувати, жодні шини не виправдають очікувань

Сергій Кокович
Сергій Кокович
менеджер з продажу компанії “AutoCapriz”
 

Цінові категорії та бренди

На ринку є продукція різної вартості та з різними технічними характеристиками. Шукаємо золоту середину разом з професіоналами.

Бюджетні марки: Premiorry, Белшина, Cordiant, Orium. Їх перевагою є найбільш доступні ціни, проте характеристики такої продукції не ідеальні. Якщо є можливість, фахівці радять на безпеці не економити.

Досвідчені водії схвально оцінюють продукцію брендів середнього класу Matador, Laufenn, Marshal, Debica та середнього+ Lassa, Kumho, Hankook, Yokohama, Toyo, Nokian. На відміну від бюджетних, ці марки мають хороші характеристики, а тому їздити на таких шинах комфортніше та безпечніше.

Направлений малюнок – шина Nokian
Направлений малюнок – шина Nokian

Стереотипно китайські марки вважають низькоякісними, та нині вони мають непогані показники, це оптимальне співвідношення ціни та якості. Якщо ви хочете спробувати такий варіант, варто придивитися до брендів Sailun, Aeolus, Sunwide.

Премiум-сегмент представляють виробники Bridgestone, Goodyear, Michelin, Nokian. Це шини хорошої якості, комфортні в експлуатації, втім гума Goodyear, Continental краще підходить до умов м’якої зими, характерної для країн Європи.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі