Тур "Парк "Софіївка" + фонтан "Перлина кохання" м. Умань" від "НАМІ"

Акція – Тур "Парк "Софіївка" + фонтан "Перлина кохання" м. Умань" від "НАМІ"

Дати виїзду: 27.07

Вартість: 470 грн.

Саме тут, далеко від гомінкого багатолюдного урбанізованого життя можна прекрасно відпочити, помріяти, милуючись незвичайним поєднанням витворів садово-паркового мистецтва та романтичною атросферою, що витає у повітрі залишившись ще з часів XVIIIст., коли власник міста Умань, польський магнат С. Потоцький присвятив Софіївку своїй чарівній дружині, грекині Софії Вітт-Потоцькій.

Національний дендрологічний парк "Софіївка" є пам'яткою краєвидного типу садово-паркового мистецтва, побудований у 1796-1800 рр. Парк був створений у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено "Софіївку" скульптурою, переважно античною.

Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам'янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній - понад 8 га, Нижній - близько 1,5 га та інші, водоспади (один з них 14 м висотою), шлюзи, каскади, підземну ріку Ахеронт (завдовжки 224 м), водограї (найбільший - до 20 м) тощо.

Парк прикрашають штучні скелі (Левкадська (Бельведерська), Тарпейська й інші), гроти (Венери, "Горішок", "Страху і сумнівів" та інші), павільйони (Флори, Рожевий), альтанки, скульптура.

Завдяки компонуванню різних деревних порід, поєднанню їх з водоймами, скелями й архітектурними спорудами, створено види й перспективи різних планів (Головна алея, Англійський парк, Єлісейські поля та інші).

Коли Людвіг Метцель закінчив будівництво, в'їзд до парку був з боку оранжерей (тобто, з двору сільськогосподарської академії). Тоді приїздили в "Софіївку" на конях по теперішніх вулицях Тищика і Київській.

Польський письменник Станіслав Трембецький у 1806 році присвятив парку поему "Zofiówka", яку пізніше було перекладено на кілька інших мов.

У 1985р. на честь уманського парку мала планета №2259 дістала назву "Софіївка".

У вартість входить: проїзд, послуги екскурсовода, страхування.

Коментарі