Зір - Як підібрати оправу за типом і формою свого обличчя

Як підібрати оправу за типом і формою свого обличчя


  • Дата: 19 лютого 2018, 10:10

Окуляри можуть стати чудовою прикрасою і стильним аксесуаром, а можуть просто спотворити зовнішність. Одна оправа брутально додасть до віку кілька зайвих років, а друга перетворить вас на юне створіння. Чому одній людині йде будь-яка очкова оправа, а іншій далеко не всяка? Ось це питання! Давайте розбиратися професійно.

Для початку запрошуємо кожного підійти до дзеркала і приділити собі буквально 10-15 хвилин часу. Визначте свій тип обличчя, підглядаючи в картинку (під текстом).

Існує 8 основних типів обличчя. В якості еталонного варіанта прийнято вважати обличчя-овал, оскільки всі пропорції максимально збалансовані і зовні обриси особливо плавні. Але навряд чи знайдеться людина, у якої обличчя в точності відповідає одному з представлених типів. Швидше за все, ви – змішаний тип. І це нормально.

Тепер пройдемо по деяким з них окремо.

Овальна форма

Анатомічна особливість: довжина обличчя трохи більше, ніж ширина. Чоло злегка більш широке, ніж щелепи. Найбільш широка частина – вилиці. Якщо уявити собі перевернуте куряче яйце, то це і буде обличчя овальної форми.

Переваги обличчя овальної форми: підійдуть оправи практично будь-якої форми. Та що там практично? Просто будь-якої форми!

Рекомендації до застосування: сміливо експериментуйте з будь-якими оправами, зберігаючи гармонію пропорцій окулярів. Але! Врахуйте, що верхня лінія оправи повинна повторювати форму ваших брів. Це ідеальне правило.

На які оправи звернути увагу в першу чергу: вам підійдуть оправи у формі крил метелика або котяче око, круглі, прямокутні, авіатори. Будь-які, крім масивних.

Кругла форма

Анатомічна особливість: візуально кругле обличчя потрібно намагатися усіма способами витягнути вертикально, наблизити до форми овалу.

На які оправи звернути увагу в першу чергу: вибирайте оправи з широкими дужками, з загостреними до скронь кутами, оправи темного кольору, оскільки вони візуально звужують обличчя. Ідеально підійдуть для круглого обличчя оправи у формі крил метелика, котяче око, оправи з вузьким переніссям, трапецієвидні оправи. Оправи з високо посадженими дужками – теж варіант для круглого обличчя.

Обличчя сердечком

Чарівно звучить назва і виглядає теж чарівно.

Анатомічна особливість: широка верхня частина плавно переходить від лоба до гострого підборіддя. Найширша частина обличчя – лоб, найвужча – підборіддя. Обличчя витягнуте у висоту.

На які оправи звернути увагу в першу чергу: для обличчя сердечком підійдуть оправи без гострих кутів і з низькою посадкою. Прекрасний вибір оправи витончені, невеликі, безобідкові, з вузьким переніссям, авіатори. І ніяких темних тонів! Тільки світлі і нейтральні, легкі, майже невагомі. Масивні і важкі – забудьте.

Перевернутий трикутник

Анатомічна особливість: цю форму часто плутають з сердечком. Проте трикутна форма обличчя більш різко окреслена, що, втім, не заважає їй бути такою ж гарною, як і сердечко. Головне завдання для трикутного обличчя – намагатися не акцентувати увагу на важкій нижній частині.

На які оправи звернути увагу в першу чергу: вибирайте оправи геометричні з більш масивним верхнім краєм, які зможуть відвернути увагу від масивного підборіддя. Чудово підійдуть оправи, так звані "волосіні" знизу, коли нижній обідок оправи відсутній, а скло кріпиться за допомогою волосіні. Гарні будуть оправи з підкресленою контрастним кольором лінією брів.

Квадратна форма обличчя

Анатомічна особливість: ширина і висота майже однакова, незграбні широкі вилиці і широке підборіддя.

На які оправи звернути увагу в першу чергу: пам'ятаємо, що першочергове завдання очок, як аксесуара – візуально наблизити форму обличчя до овалу. Тому ідеальна форма для квадратного обличчя – це круглі оправи, м'які лінії кола виправлять всі прикрі незграбності. Вибирайте авіатори, великі округлі оправи, але майте на увазі, що ширина оправи не повинна бути більше ширини обличчя. Підійдуть оправи з щедрою інкрустацією по верхньому краю, оправи-краплі, безободковые оправи, а також яскраві пластикові.

Ромбовидна форма

Анатомічна особливість: або як її ще мило називають – алмаз. У довжину це обличчя більше, ніж у ширину. Лоб і підборіддя – найбільш вузькі місця. Важливо розширити лінію чола за рахунок очкової оправи.

На які оправи звернути увагу в першу чергу: вибирайте квадратну або овальну оправу, авіатори. До речі, ви помітили, що авіатори підходять практично до будь-якіої формі обличчя? Гарні для обличчя-алмазу всі оправи м'яких форм, трапецієвидні з розширенням униз чи оправи внизу на волосіні.

У будь-якому випадку, якщо ви не впевнені, чи зможете правильно подоб рать оправу, не хвилюйтеся! Консультанти салону оптики ЗіР досконало знають всі правила підбору оправ для будь-якого типу обличчя. Просто приходьте до нас і переконаєтеся самі.

Робити людей прекрасними, а зір якісним – наше кредо!

Фото 1

Фільм'Як підібрати оправу за типом і формою свого обличчя' - фото 1
Коментарі