Зір - Все, що потрібно знати про контактні лінзи для дітей

Все, що потрібно знати про контактні лінзи для дітей


  • Дата: 13 січня 2017, 11:25

Чи можна дітям носити лінзи?

Лінзи дітям носити можна і навіть інколи треба. Вони безпечні для дитини. Вже з дуже раннього віку людське око здатне адаптуватися до них. В ряді випадків з лікувальною метою лінзи можуть прописуватися навіть немовлятам.

Найчастіше контактну корекцію застосовують, коли дитина вже самостійно здатна дотримуватися правильніого носіння і зберігання лінз. На щастя, доглядати за сучасними контактними лінзами досить просто і займає ця процедура не більше п'яти хвилин в день.

У якому віці діти можуть носити лінзи?

Можливість носіння контактних лінз більшою мірою залежить не від віку дитини, а від її готовності до лінзам. Її здатності правильно і відповідально з ними поводитися. Так як лінзи вимагають регулярного належного догляду та утримання в чистоті.

Фізично дитячі очі можуть переносити контактні лінзи з досить раннього віку. Дослідження показують, що 90% дітей у віці від 8 до 11 років, яким були прописані контактні лінзи, не мали жодних проблем з їх одяганням і зняттям без допомоги батьків.

Переваги

Основна перевага контактних лінз перед окулярами полягає в тому, що з їх допомогою корекція зору відбувається більш повно і природно. Лінзи дають повний круговий огляд і не спотворюють зображення. Крім того, з їх допомогою досягається постійна корекція. Що особливо необхідно при дитячому астигматизмі.

Іноді носіння окулярів обмежує дитину в фізичної активності. Практично всі види спорту стають недоступними для дітей в окулярах. У цьому випадку контактні лінзи – питання комфорту і свободи дитини вести повноцінне життя.

Контактні лінзи рятують дитину від комплексу неповноцінності, піднімають самооцінку та впевненість у собі, допомагають їй виглядати так само, як і інші діти. Тоді як окуляри можуть стати причиною виникнення психологічних проблем.

Недоліки

Недоліком використання лінз дитиною є небезпека виникнення очних інфекцій. Це можливо, якщо дитина недостатньо відповідально підходить до питання догляду за контактними лінзами або забуває їх зняти на ніч. Так як щоденна процедура промивання і дезінфекції лінз може бути стомлююча і нудна для дітей, вони намагаються виконати ці маніпуляції швидко. В результаті лінзи очищаються не повністю і можуть стати причиною інфікування очей або інших ускладнень.

Якщо дитина ще недостатньо  відповідальна чи самостійна для того, щоб належним чином доглядати за лінзами, краще повернутися до носіння окулярів. Через певний час можна знову спробувати використовувати контактні лінзи.

Які лінзи краще для дітей?

Дітям зазвичай призначають м'які одноденні контактні лінзи або лінзи частої планової заміни (заміна через 2 тижні або 1 місяць).

Одноденні лінзи не вимагають ніякого догляду: вранці надягають свіжу пару, а ввечері їх викидають. Крім того, одноденні лінзи вважаються найбільш "здоровими" і безпечними для очей. Тому для дітей оптимальним вибором будуть саме вони, особливо для маленьких.

Контактні лінзи частої планової заміни вимагають щоденного догляду, і їх можна носити тим дітям, які досить відповідально ставляться до виконання всіх щоденних процедур по догляду за ними.

Контактні більш тривалого терміну носіння (3-6 місяців) дітям краще не носити, так як із збільшенням тривалості носіння на них відкладаються відкладення, лінзи стають некомфортними, погіршуються їх оптичні характеристики, збільшується ймовірність інфікування. Традиційні контактні лінзи (заміна через рік або рідше) дітям (і дорослим) в європейських країнах взагалі не призначаються.

Педіатричні контактні лінзи

Olimpia h UV – педіатричні контактні лінзи, які використовуються для корекції зору у дітей.

Існують вроджені патології зору: катаракта, ретинопатія, астигматизм, відсутність кришталика, дефекти структури ока. Враховуючи, що зір є найважливішим чинником розвитку дитини, лікарі всіма силами борються за нього. Одним з дієвих варіантів є корекція зору педіатричними контактними лінзами. Це обумовлено тим що, як правило, потрібні високі величини корекції до +25 Дптр і окуляри в цьому випадку просто не працюють.

Педіатричні контактні лінзи виготовляються з максимально ніжного матеріалу доступного в Україні. Параметри лінз визначаються спостерігаючим лікарем, який повинен мати достатню кваліфікацію та досвід. Лікарі Амбулаторного Центру ЗІР володіють чудовою практикою та досвідом роботи з дітьми.

Успіх лікування також залежить від терпіння і наполегливості батьків.

Чи може носіння лінз призупинити погіршення зору у дитини?

Одним з головних факторів, що викликають розвиток дитячої міопії, фахівці називають велике зорове навантаження на близьких відстанях: дітям в шкільні роки доводиться багато писати або читати. Більшість фахівців вважає, що носіння м'яких лінз не може сповільнити розвиток міопії у дітей.

Що стосується жорстких газопроникних контактних лінз, то певні надії на можливість уповільнення прогресування міопії у дітей фахівці пов'язують з ортокератологічними контактними лінзами (це жорсткі лінзи, які носять не вдень, а надягають на ніч). Дослідження можливостей уповільнення прогресування міопії у дітей з допомогою ортокератологічних лінз тривають.

Відзначимо, що в останні роки намітився ще один напрямок у вирішенні проблеми уповільнення розвитку міопії у дітей. Учені з Австралії і США висунули нову теорію гальмування розвитку міопії і у відповідності з цією теорією розробили для лінз спеціальний дизайн, який повинен уповільнювати цей процес. Патент на створення лінз цього спеціального дизайну є у компанії Ciba Vision. Поки вони на оптичному ринку не з'являлися.

Чи можна дітям носити лінзи, не знімаючи їх на ніч, протягом тривалого терміну?

В даний час є ряд м'яких контактних лінз, які можна носити, не знімаючи на ніч, до 30 днів. Однак більшість фахівців утримуються від призначення дітям лінзи безперервного носіння без обов'язкового зняття їх на ніч. Це пов'язано з тим, що для такого режиму носіння ризик ускладнень вище, ніж при носінні їх в денному режимі.

Лікарі прагнуть наскільки можливо мінімізувати ризик розвитку у дітей будь-яких ускладнень при користуванні лінзами. Якщо з якихось причин батьки наполягають на такому режимі для своєї дитини, то вони повинні обговорити з лікарем можливі ризики та забезпечити суворе виконання дитиною рекомендацій лікаря щодо носіння контактних лінз безперервного носіння.

Яка роль батьків при носінні лінз їх дитиною?

Батьки є фактичним "другим" пацієнтом, коли лікар підбирає лінзи дитині. Вони повинні знати всі правила носіння контактних лінз, поводження і догляду за ними.

Батьки повинні постійно контролювати дитину в плані виконання правил користування лінзами.

Батьки обов'язково повинні стежити за станом очей дитини і при найменшій підозрі на відхилення від нормального стану – червоні очі або скарги дитини на проблеми з очима – попросити дитину негайно зняти їх і як можна швидше звернутися до лікаря-офтальмолога.

При правильному виборі контактних лінз і при виконанні дитиною (під невсипущим контролем батьків) правил носіння та догляду за ними, діти можуть безпечно користуватися цим зручним способом корекції зору, починаючи з самого юного віку.

Інформацію взято з сайту: http://zir.ck.ua/

Коментарі