Виставка - Виставка творів Данила Нарбута з родинної колекції

Виставка творів Данила Нарбута з родинної колекціїУ Черкаському обласному художньому музеї представлено нову виставку творів Данила Нарбута.

Народний художник України, лауреат Шевченківської премії Данило Георгійович Нарбут (1916-1998) – знакова для Черкас постать, український художник театру, живописець, син видатного художника-графіка Георгія Нарбута. Його пензлю належать портрети гетьманів України та сподвижників Богдана Хмельницького, він автор таких значних живописних картин, як "Покрова Пресвятої Богородиці", "Вибори кошового", "Козак Мамай", "Страшний суд", серії полотен "Київська Русь", "Гетьмани України", "Полковники", "Черкаський базар", "Квіти України". На виставці представлені знакові роботи митця – філософсько-історичне полотно "Страшний суд" та "Холодний Яр".

Родзинками виставки є чуттєві і високохудожні твори "Мікеланджело" і "Троянда Грузії" (1980). Остання була емоційно особливо важлива для самого майстра, адже створена в пам'ять про народну художницю Грузії Єлену Ахвледіані (1901-1975). Експонуються ранні роботи Нарбута, створені у 1942-1947 рр. Кардинально відрізняються від звичної для черкасців живописної манери художника представлені графічні роботи, диптих "Мазепа" і "Дорошенко" (1942).

Вперше на огляд глядачів запропоновані роботи пейзажної тематики, створені Данилом Георгійовичем під час літнього сімейного відпочинку у Тубільцях на Черкащині, що занурюють у тепло і любов до рідного краю і близьких людей. У представлених на виставці творах митець постає в особливій харизмі, енергетиці спокою, родинної любові, людських взаємостосунків, відкриваючи глибину Художника і Людини.

Данила Георгійовича найближчі друзі і колеги називали Дідом. Світ сімейних цінностей розкривають роботи "Тиша", "Будяки" (1983) із підписом люблячого дідуся онуці Лесі. 

Роботи для створення виставки люб’язно надані онукою Данила Георгійовича Лесею Нарбут. 

Запрошуємо до перегляду виставки та відкриття нових граней творчості Данила Нарбута. Також у Черкаському обласному художньому музеї можна ознайомитись з життєвим і творчим шляхом митця.

Коментарі