Виставка - Виставка дитячих робіт 'Барви Великодня'

Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"


  • Організатор:
  • Дата: Архів16 квітня 2015
  • Тип події: виставки
  • Де: вул. Хрещатик, 259

19 березня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась виставка дитячих робіт вихованців Зразкової художньої студії декоративно-прикладного мистецтва "Сходинки" дитячо-юнацького клубу за місцем проживання "Ровесник" Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру, присвячених святу Великодня. На виставці представлені писанки, витинанки, ляльки-мотанки – всього понад тридцять предметів. Керівник студії, майстер художньої кераміки Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Галина Тимошенко разом з колегами-викладачами допомогає своїм вихованцям пізнавати світ мистецтва, розуміти, цінувати та створювати прекрасне власноруч.

Головний експонат виставки – писанка, що поєднує давнину дохристиянських часів, наше сьогодення, віру у вічність та є символом Великодня. Готуючись в часи Великого посту до гідної зустрічі Пасхи, українці пишуть писанки. Це не просто розписане яйце, це образ світового яйця, в яке закладені символи віри, знань і традицій. Сьогодні писанка стала архетипом у мистецтві, прообразом, початковою ідеєю, яку відображає народ.

З мистецького погляду писанка вражає витонченістю розпису на маленькій площині; довершеністю і багатством композиційних варіантів й орнаментальних елементів та мотивів. Захоплюють ці мініатюри і своєю динамічністю, оскільки іноді потребують особливого сприйняття – оберту на 90°, 180°, а то й на 360°. Часом такий рух буває ще складнішим, коли оком біжиш за безконечником, як за філософією життя – без початку і кінця, – усвідомлюючи, що десь тут, у яйці, криється загадка народження та смерті. Окрім ритму ліній, писанка – це ритмоколір, що своєю чистою колористикою нагадує символічні слово-кольори замовлянь або останній малярський авангард.

Упродовж багатьох тисячоліть життя людини було тісно пов’язане із силами природи, тоді ж виробилась своєрідна мова спілкування з навколишнім світом за допомогою великої кількості знаків та символів. Різноманітність символів, що складають орнамент писанки, дає можливість зрозуміти глибину мудрості українського народу, його вміння оберігати себе, свою оселю, родину, життя, утворювати магічне писанкове коло захисту в обрядах та звичаях.

Весняні писанки на Україні вважаються зразками вищого прояву художнього смаку. Яскравим проявом такого відчуття став показовий майстер-клас з писанкарства від майстрів Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Музей запрошує громаду міста на цікаву виставку та майстер-класи з писанкарства, що проводяться у Черкаському художньому музеї з 23 березня до 10 квітня.

Сподіваємося, що вивчення розписів українських писанок відкриє не тільки праісторії нашого народу, а й дозволить краще зрозуміти джерела народного мистецтва. Тож нехай і надалі об’єднує наші серця писанка, нехай квітне рідна Україна під мирним небом навіки-вічні!

Фото 8

Фільм'Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"' - фото 1
Фільм'Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"' - фото 2
Фільм'Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"' - фото 3
Фільм'Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"' - фото 4
Фільм'Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"' - фото 5
Фільм'Виставка дитячих робіт "Барви Великодня"' - фото 6
Коментарі