Виставка - Тематична екскурсія 'Ні забуття, ні прощення'

Тематична екскурсія "Ні забуття, ні прощення"


  • Організатор:
  • Дата: Архів24 листопада 2018, 14:30 - 15:30
  • Тип події: виставки, екскурсії
  • Де: вул. Слави, 1
  • Ціна
    • діти 20 грн.,
    • дорослі – 35 грн.,
    • студенти і пенсіонери – 25 грн.

Виставка "Ні забуття, ні прощення!" присвячена великій трагедії українського народу – штучно створеному сталінським режимом Голодомору 1932–1933 років, внаслідок якого загинуло декілька мільйонів людей. Голод тричі переслідував українців, кілька поколінь поспіль пройшли найжорстокіші випробування, але український народ вижив! З його пам’яті неможливо стерти пережите: архівні документи, спогади очевидців, сімейні історії зберігають правду про винищення народу.

Масштаби трагедії в Україні були такі, що не могли залишитися непоміченими на Заході. Першість у розкритті цього злочину належить дипломатам, журналістам, які були свідками тих подій. Проте тогочасна зарубіжна преса, за винятком українських еміграційних видань, питання голоду в Україні не відокремлювала від загальної трагедії радянської держави.

В радянські часи розмови про Голодомор розцінювалися як наклеп на радянську владу, вголос говорити про ці події почали тільки з часів незалежності України, передусім завдяки західним вченим та дослідникам української діаспори.

Переломною у висвітленні трагедії українського народу стала 50-та річниця Голодомору, яка широко відзначалася на Заході. Українська еміграція прагнула не тільки зробити надбанням гласності найстрашніший сталінський злочин, а й змусити Конгрес США офіційно висловитися з цього приводу і визнати Голодомор в Україні 1932–1933 рр. геноцидом.

Як реагувала світова громадськість на Голодомор в Україні тоді, в 1932–1933 рр., яку участь брали міжнародні та українські діаспорні організації, особливо жіночі об’єднання, в організації допомоги голодуючим українцям у той нелегкий період, які заходи організовувалися українською діаспорою для вшанування та увічнення жертв Великого Голоду в Україні тощо – про це ми намагалися стисло сказати словами документів, які зберігаються в Центральному державному архіві зарубіжної україніки.

Зрозуміло, що представлена документальна база з історії Голодомору в Україні становить лише незначну частину цілого масиву архівних документів, які потрібно ще вивчити і донести до суспільства всю масштабність трагедії українського народу.
На виставці використано матеріали Центрального державного архіву зарубіжної україніки. 

Запис за тел: (097)098-36-76.

Коментарі