Виставка - Персональна виставка Миколи Маслюка

Персональна виставка Миколи Маслюка


  • Організатор:
  • Дата: Архів3 грудня - 3 січня 2022, 10:00 - 18:00
  • Тип події: виставки
  • Де: вул. Хрещатик, 259
  • Деталі: за посиланням
  • Ціна
    • дорослі – 20 грн, студенти – 15 грн, діти – 10 грн.

Запрошуємо на відкриття персональної виставки Миколи Маслюка.

03 грудня 2021 року Черкаський обласний художній музей презентував п’яту персональну виставку черкаського художника-аматора Миколи Івановича Маслюка, яку він присвятив воїнам-захисникам України. Важливим аспектом виставки є портрет пасинка, який захищає територіальну цілісність України на східних кордонах. Крім олійного живопису до огляду представлено твори виконані в суто авторській техніці із використанням скла й мушель, а також давні українські ужиткові речі з власної збірки художника.

Микола Маслюк мріяв стати художником, але бажання займатися живописом втілив у життя лише на пенсії. Свою творчість він проявляє в різних жанрах – захоплюється натюрмортами, які компонує і пише з натури, українським народним сюжетом, портретом і композиціями з філософським змістом. Микола Іванович представив на огляд власний концепт розвитку традиційного народного мистецтва. Усі його образи архетипічні, суто національні. Особливо тепло в своїх творах митець відображає вироби із глини. Це насамперед пов’язано з тим, що ліплення і гончарство захоплювали Миколу Маслюка ще з дитинства, коли він ще малим спостерігав за роботою сусіднього гончаря. Пізніше, у Черкасах він навчав працювати із глиною своїх учнів. Таким чином, гончарство і живопис органічно поєднані між собою в творчості майстра. Зокрема, це поєднання ми можемо побачити в натюрмортах із серії "Вироби із глини".

На творчість майстра впливає і його попередня професійна діяльність. Як стверджує сам Микола Іванович, саме завдяки досвіду роботи в будівельній сфері він розкрив себе в галузі інтер’єрного декору. На виставці представлені журнальні столики, настінні панно виконані зі скла й мушель в авторській техніці. Доповнюють експозицію старовинні речі народного ужитку: чесало, макітра, макогін, глек та ін.

Біографічна довідка

Микола Іванович Маслюк народився у 1946 р. у с. Соболівка Шполянського району (суч. Звенигородський р-н) Черкаської області. Працював директором Будинку культури у рідному селі. Після цього – на Київському машинобудівному заводі "Дормаш", вирощував хліб у казахських степах, споруджував харківський метрополітен, будував будинки у місті Черкаси. Творить переважно у зимовий період, адже навесні і влітку проводить час на дачі в селі Благодатне Золотоніського району Черкаської області.

Придбати квитки можна у касі музею.

Діють карантинні обмеження, обов’язкова наявність захисної маски та дотримання соціальної дистанції. 

Коментарі