Виставка - Колективна виставка 'Фантастичні квіти'

Колективна виставка "Фантастичні квіти"



Колективна виставка черкаських художниць

Пробудження живого весняного буяння квіту завжди пов’язували з романтичним образом жінки, жінки-коханої, жінки-матері, жінки-мисткині.

Напередодні жіночого свята 8 березня Черкаський обласний художній музей представляє колективну виставку черкаських художниць Віти Задорожньої, Тетяни Каленіченко, Анни Конанчік, Ольги Костіної, Анастасії Линовицької, Вікторії Собко та Христини Шинкарчук – "Фантастичні квіти".

Перед глядачем відкривається ціла колекція дивовижних рослин, по-своєму унікальних, як і кожна жінка. Підсилюють емоційні настрої авторів і самі назви робіт, у яких поєднано реалістичне і фантастичне начало. Переважна більшість робіт виконана у графічній та змішаній техніці, що вдало підкреслює загальну концепцію виставки.

Задорожня Віта: "Створюючи свої картини, я намагаюсь поєднати фантастичні та реальні образи навколишнього світу". Народилася 1985 р. в селі Мліїв Городищенського району Черкаської області. Освіту здобула у Черкаському професійно-технічному училищі № 20 (2001–2004) та Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького (2004–2010) за фахом художника-дизайнера, магістра, викладача вищих навчальних закладів. Як вільний художник бере участь у численних обласних, всеукраїнських та закордонних виставках, зокрема "Золота Палітра" (2009), Міжрегіональна виставка (2009), ВДНГ (2010–2012), виставки у Музеї ікони (м. Київ), Національному музеї Тараса Шевченка (м. Канів), Галереї народного мистецтва (м. Черкаси, 2018), у Міністерстві соціальної політики та Національному банку України. Учасниця закордонної виставки "Україна" у Республіці Молдова (2012) та персональної виставки "Барви життя" у бібліотеці ім. Наталі Забіли (м. Київ).

Каленіченко Тетяна: "Малюю з раннього дитинства, все життя, стільки себе пам’ятаю". Народилася у 1975 р. в Каневі. З 15 років проживала і навчалася столиці, потім переїхала до Черкас. Освіту здобула у Київському художньо-промисловому технікумі (1995), де познайомилась з українським народним мистецтвом і полюбила його, та продовжила у Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького (2006). Працювала викладачем композиції і малюнка у Черкаському художньо-технічному коледжі, художником-ілюстратором дитячої літератури, вела дитячі гуртки ДПМ. Досвід виставкової діяльності нараховує персональну виставку "Квіти" (1999, м. Канів) та групові виставки, організовані Черкаським художньо-технічним коледжем та Національною спілкою народних майстрів України.

Конанчик Анна: "Невід`ємна частина мене!". Народилася у 1984 р. у Черкасах. Закінчила художню школу, потім продовжила навчання у Черкаському професійно-технічному училищі № 20 та Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки за спеціальністю "Дизайн". Працювала викладачем художніх дисциплін у Черкаському художньо-технічному коледжі. Улюблений вид образотворчого мистецтва – графіка.

Костіна Ольга: истецтво – це те, що надихає, наповнює і зцілює, даруючи тепло і душевний затишок". Народилася у 1984 р. у м. Ірпінь Київської області. Відчуваючи потребу ділитися красою, у 1998 році закінчила повний курс навчання в Центрі позашкільної роботи з учнівською молоддю за спеціальністю "Декоративний розпис". Навчалася у Черкаському професійно-технічному училищі № 20 (2002) та Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького (2010) за спеціальністю "Художньо-декоративне оздоблення інтер’єру".

Линовицька Анастасія, кандидат педагогічних наук: "Процес творення для мене – це неповторні відчуття, які важко порівняти будь з чим іншим". Народилась у 1984 р. в м. Полярний Мурманської області, Росія. З 1996 року навчалася в Дитячій художній школі у м. Сєвєроморськ (Мурманська обл.). Професійну освіту здобула у Черкаському професійно-технічному училищі № 20 (1999–2002) та Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького (2002–2007), де працювала викладачем (2006–2017) та закінчила аспірантуру (2017). Учасниця багатьох виставок: Обласної виставки-конкурсу "Кохання – вічна тема мистецтва" (Черкаський обласний художній музей, 2010), художньої виставки у Музей народного декоративного мистецтва (м. Канів, 2011), ювілейної виставки до 10-річчя кафедри образотворчого та декоративно прикладного мистецтва ЧНУ ім.Б.Хмельницького (Черкаський обласний художній музей, 2012), виставки до 95-річчя заснування ЧНУ ім. Б.Хмельницького (Черкаська обласна філармонія, 2016).

Собко Вікторія: "Я закохана у квіти, у красу, у творчість!". Народилася 1979 р. у Черкасах. Навчалася у Черкаській дитячій художній школі ім. Д. Нарбута, Черкаському професійно-технічному училищі № 20 (1999). Працювала викладачем за фахом у Черкаському художньо-технічному коледжі (1999–2006) та "АRТ-STUDIA" (2008–2015). З 2015 року є керівником гуртка в Позашкільному навчальному закладі "Багатопрофільний молодіжний центр" Черкаської міської ради. Брала участь у колективних виставках, організованих Черкаським художньо-технічним коледжем та Національною спілкою народних майстрів України. Персональні виставки: "Краса любові" (2000), "Віра, Надія, Любов" (2018).

Шинкарчук Христина: "Я відтворюю почуття й емоцій і просто люблю малювати". Народилась у 1986 р. у м. Черкаси. Навчалася у Черкаській дитячій художній школі ім. Д. Нарбута (2001). Професійну освіту здобула у Черкаському художньо-технічному коледжі та Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки за фахом дизайнера. Майстриня-писанкарка, член Національної спілки народних майстрів України. Учасниця багатьох виставок Національної спілки народних майстрів України. На рахунку персональні виставки: Перша персональна виставка акварельного живопису (Черкаський обласний художній музей, 2014), "Це Колір" (Черкаський обласний художній музей, 2018) та "365 днів" (Черкаський обласний краєзнавчий музей, 2019).

Фото 9

Фільм'Колективна виставка "Фантастичні квіти"' - фото 1
Фільм'Колективна виставка "Фантастичні квіти"' - фото 2
Фільм'Колективна виставка "Фантастичні квіти"' - фото 3
Фільм'Колективна виставка "Фантастичні квіти"' - фото 4
Коментарі