Виставка - День неспішного мистецтва в Художньому музеї

День неспішного мистецтва в Художньому музеї


День неспішного мистецтва, або "Моя практика повільного споглядання"

Черкаський обласний художній музей долучається до світової музейної акції День неспішного мистецтва. У США та багатьох європейських країнах ця акція діє, як можливість ознайомлення за одну годину лише з 5-ма творами мистецтва, ретельно вивчаючи кожну деталь та шукаючи відповіді на внутрішні питання. Навіщо? У вік інформаційних технологій та режиму прискореного часу звісно хотілося б трохи "загальмувати" ритм життя, адже мистецтво, що відображує його плинність та мінливість, також стає надто динамічним, щоб транслювати деякі стани тривалості. А якщо й транслює – глядач завжди поспішає, він переглядає, а не дивиться, він "схоплює" поглядом, але не схильний розглядати. Якщо для класики характерним є містичне занурення у твір, самозабуття у процесі споглядання, то сьогодні для молоді не зовсім зрозуміло, як можна перед картиною стояти годинами. Проте усе залежить не від напряму мистецтва та епохи, а від майстерності художника та можливостей сприйняття. 

"Разом з повітрям я вдихав свободу, провалювався вглиб картини, яка мене манила. І чим ближче я стояв до полотна, тим сильніше відчував, як затягує мене у фарби художника. Це була картина №14 (Коричневе на темному). Поряд з нею я простояв біля години, а можливо, мене цілу годину взагалі не було біля неї. Можливо, я увійшов всередину темних фарб і навіть, можливо, вийшов з іншого боку картини…" (Р.Романски). Так у сучасному романі описано про зустріч героя з однією з картин М.Ротко. 

Пропонуємо пригадати картини, які викликали ефект глибинного занурення, утримали біля себе та дати відповідь питання: У чому переваги повільного споглядання?

Запрошуємо відвідати Черкаський обласний художній музей та у практиці повільного споглядання обрати картину або експонат, який Вас не залишив байдужим, перед яким дійсно можна забути про час (можна 2-3 твори). Подумайте, у чому Ви вбачаєте естетичну цінність цього твору та протягом тижня надішліть кілька речень свої міркувань на адресу [email protected]. Просимо написати, хто Ви, де працюєте або навчаєтесь. Незабаром узагальнені результати буде опубліковано на наших сторінках у мережі.

Коментарі