Виставка - Арт-фестиваль “Повітова Фанаберія. Два блокноти”

Арт-фестиваль “Повітова Фанаберія. Два блокноти”


  • Дата: Архів9 березня 2019, 13:00
  • Де: вул. Хрещатик, 170, кінотеатр "Салют"
  • Тип події: арт-проекти
  • Деталі: за посиланням
  • Ціна100 грн

Мистецький фестиваль "Фанаберія" – унікальний для міста формат підтримки суспільного діалогу актуальними мистецькими засобами.

Ідея цьогорічного арт-фестивалю "Повітова Фанаберія: Два блокноти" – привернути увагу суспільства до мистецтва діалогу: з собою, з оточуючим простором, з актуальними подіями, з іншими людьми та переосенсувати досвід нещодавніх та поточних історичних подій України за допомогою сучасного арту.

Фестивальні активності відбуватимуться в просторі, сформованому експозиціями творів, що зображують знакові історичні українські події. Фестиваль поєднає досвід різних художників – різного віку, статі, долі, ставлення до життя та змін: активіста Дмитро Коломойцев (м. Київ) та самітника Сергія Козаченка (м. Сміла), репресованого урядом так званої ДНР художника Сергія Захарова (м. Донецьк-м. Київ), жіночий погляд від екс-мешканки Петербурга Олени Клочко (м.Бахмут) та фотохудожниці зі ступенем PhD Яни Кононової (м. Українка, Обухівський р-н).

Відео-інсталяція лондонця Alexsander Knight "Spiritworld" розкриє почуття європейця, коли далеку, але європейську, країну мучить війна.

Звуковий тон фестивалю задаватиме гурт Лінія Маннергейма та Сергій Жадан (м. Харків) – митець з власним складним досвідом останніх п’яти років.

Глибини та включеності фестивалю додадуть арт-толкінг, перформенси, лекції, відеоінсталяції, майстер-класи з живопису, графіки, фотографії.

Фестиваль існує з 2013 року і є єдиним в місті заходом, який представляє сучасне мистецтво та є мультидисциплінарною подією – включає в себе візуальний арт, музику, театр, кіно, дискусії. Організатори фестивалю наполегливо рухаються до головної довгострокової мети – створення в Черкасах центру сучасного мистецтва, і пропагують цю ідею.

Актуальне мистецтво не лише торкається болючих тем, привертає увагу до різного роду проблем, але й допомагає сформувати критичне мислення, брак якого і є підґрунттям для маніпуляцій свідомістю.

В Черкасах вперше мистецькими засобами сучасного арту буде переосенсований досвід нещодавніх та поточних історичних подій України.

Довідки та замовлення квитків за тел: (093)051-78-69.

Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

 

Коментарі