В квітні 2002 року в м. Черкаси почала свою діяльність група взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних людей. З часом група взаємодопомоги переросла в ініціативну групу. Проводилися профілактичні заходи в навчально-виховних закладах, було проведено щорічну акцію, присвячену Дню пам’яті людей, що померли від СНІДу, під назвою „Пам’ятати померлих, турбуватися про живих”, налагоджувалися відносини з Черкаським обласним СНІД-центром, наркодиспансером, соціальними, державними та медичними установами, НУО.
27 листопада 2003 року офіційно було зареєстровано Черкаську обласну молодіжну громадську організацію Клуб "Перехрестя", на базі якої здійснювалась діяльність регіонального представництва Всеукраїнської Мережі ЛЖВ в Черкаському регіоні.
02 серпня 2004 року офіційно було зареєстровано Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД".
"Люди з особливою долею мають шанс на гідне життя". Шанс на гідне життя – це можливості самореалізації ВІЛ-позитивних людей та їх оточення в суспільстві.
Виходячи з такого бачення Черкаське обласне відділення "ВМ ЛЖВ" обирає своєю місією та покликанням: "Відкриваючи можливості на гідне життя людям з особливою долею".
Черкаське обласне відділення "ВМ ЛЖВ" працює на основі такої концепції: "Від страшних хвороб не "застрахований" ніхто. Прикрощі життя можуть стати долею для будь якої людини. Люди особливої долі – ті, що живуть з ВІЛ, хворіють на ТБ та гепатит, потребують можливості гідно жити в суспільстві".
Стратегічні цілі на 2014-2016 рр
- Покращення якості послуг з точки зору їх методичного забезпечення та відповідності потребам клієнтів.
- Розширення обсягу послуг через охоплення нових груп клієнтів – людей з особливою долею.
- Зміцнення командного духу, лідерства та навчального духу в організації.
- Поліпшення довготривалого ресурсного потенціалу організації та сталості фінансування.
- Покращення репутації організації серед стейкхолдерів, громади та бенефіціарів.