Експериментальний “Вербицький у кубі” здивував черкасців200-річчя Михайла Вербицького черкасці святкували переглядом незвичної вистави про його життя. |
4 березня 201524740 |
Прем’єрний показ експериментальної вистави "Вербицький в кубі" відбувся 4 березня в музеї Кобзаря.
Життя Михайла Вербицького у незвичному форматі показав Ігор Магда, режисер театру "Вирій" і студент Харківського державного театрального інституту.
Постановка розкривала декілька етапів життя Вербицького – народження, смерть батька, навчання у Львові. На початку кожного нового етапу вистави глядачі переходили разом із акторами із залу в зал. Статичності у постановці не було зовсім. Тільки рух і очікування продовження.
Розвивати кожну частину вистави допомагала Лариса Яворська, викладач музичного училища. Вона прочитала невелику лекцію про композитора на початку театральної постановки. Атмосферності дійству додали студенти Музичного училища ім. Гулака-Артемовського та хор "Канон" Будинку Культури ім. Кулика.
Експериментальна постановка виявилася абсолютно новою та незвичною для черкасців.
Поєднання лекції та постійного просування в чотирьох стінах досить важкі для сприйняття. Зорові образи краще запам’ятовуються, тому, думаю, варто було б замінити лекцію презентацією на екрані. А найважливіше – конкретно анонсувати етап життя Вербицького, який показують на сцені. Але, загалом, це було неймовірно! Я просто загубився у просторі та часі!
Ярослав Литвин, актор, виконавець ролі Тіні Вербицького, вважає виставу оригінальною, хоча й досить складною для сприйняття.
Суцільна деструкція! Зазвичай акторам незручно перед глядачем, а тут – навпаки. Глядачів буквально виштовхнули із "зони комфорту" і змусили ходити за акторами, стояти в темряві, не знаючи звідки почнеться дія тощо. Було дуже цікаво і драйвово. Думаю, це новий формат театрального видовища, де все стає максимально наближеним до реального життя, реальних відчуттів і змушує людину відчувати. А думати вона буде потім. Нічого не зрозуміло, але класно. Ніби "американські гірки". Без крапки, тобто, без оплесків, щоб не "змазати" враження. Вийшов надвір, а вистава ніби триває далі, і власне життя сприймаєш із загостреними відчуттями. Мені як актору було кайфово відчути "нерв" глядача. Сподіваюся, це було взаємно.
Автор відео - Вероніка Василенко
Дарина Дячок