Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Місця, де "квітнутиме" папороть і горітиме купальське вогнище.
6 липня 20198277
'Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?'

Відзначення східнослов'янського свята Івана Купала припадає на 6-7 липня. За дохристиянськими традиціями, на святкуваннях грають музиканти, учасники дійства створюють опудала Купала та Марени, що символізують чоловіче і жіноче начала, водять навколо них хороводи і співають народних пісень.

Обов'язковим видовищним атрибутом свята є велике вогнище, через яке стрибають хлопці та дівчата. За повір'ями, це вогнище має величезну магічну силу очищення. Дівчата пускають за водою віночки з польових квітів зі свічками, які віщують, чи вийде панянка цьогоріч заміж.

Івана Купала в ТРЦ "Любава"

Коли: 6 липня, 15:00.
Де: бульв. Шевченко, 208/1.

Купальські розваги з традиційними іграми, безкоштовними майстер-класами з плетінням різноманітних вінків. Незаміжнім дівчатам пропонують тематичні ворожіння, а на хлопців чекають цікаві конкурси. Для гостей підготували подарунки та виступи фольклорних гуртів. А всі охочі можуть розмалювати тіло аквагримом.

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Лекція-екскурсія в краєзнавчому музеї

Коли: 6 липня, 15:00-16:00.
Де: Обласний краєзнавчий музей, вул. Слави, 1.
Вартість: дорослі – 35 грн, діти – 20 грн, пенсіонери та студенти – 25 грн.

Напередодні свята Івана Купайла у музеї пропонують послухати лекцію-екскурсію "Традиційні українські головні убори. Дівочий вінок та його види". Наші пращури вважали рослини оберегами від злих духів, дурного ока та недугів, тому й сплітали віночки з різноманітних рослин. Їх починали носити ще змалечку і, відповідно до віку дівчини, у нього вплітали інші квіти та трави. На лекції-екскурсії детально розкажуть про традиційні українські дівочі вінки та детально розкажуть про їхнє значення.

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Свято Івана Купала на "Селені"

Коли: 6 липня, 17:00-22:00.
Де: вул. Дахнівська, 21, с. Свидівок Готельний Комплекс "Селена".
Вартість: 100 грн, у вінку – вхід вільний + коктейль у подарунок.

На Вас чекає розважальна тематична програма. А для любителів якісних фото – красиво оформлена фотозона. Безліч подарунків і приємних сюрпризів, а також ворожіння. І запальні треки від DJ.

Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Святкування Івана Купала: "Party для дітей" та "Купальські вечори"

"Party для дітей"

Коли: 7 липня, 12:00.
Де: парк "Сосновий бір".

Організатори запрошують маленьких черкащан на розважальну програму із майстер-класами, вінкоплетінням та анімаційно-розважальною програмою з Мавкою та Русалкою. Також на святкуванні пройде конкурс на найдовшу косу, найкрасивіший вінок, а ще проведуть захопливий квест "Знайди квітку папороті". Не обійдеться святкування й без водіння хороводу та пускання купальських віночків. Також на малечу чекають розпис гіпсових фігур, аквагрим, стрибки на батуті, подарунки та смачне морозиво!

"Купальські вечори"

Коли: 7 липня, 16:00.
Де: парк "Перемоги".

На вас чекає обрядово-розважальна програма, виступ черкаських колективів, тематичні конкурси та майстер-класи, а ще яскрава битва фарбами Холлі "Color Day". Створювати святковий настрій будуть завдяки міфічним персонажам: Мавки, Водяного та Русалки. Всі Івани та Іванки отримають подарунки, а також частування варениками у сметані. Окрім того на вас чекає показ українського вбрання, виставка-ярмарок виробів ручної роботи, прикрашання Марени, хороводи біля купальського багаття та святковий феєрверк!

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Купальські ворожіння

Коли: 7 липня, 17:00 – 20:00.
Де:  вул. Небесної Сотні, 105, оф. 419.

Центр розвитку особистості запевняє, що цей день має велику магічну силу. Саме тому на Івана Купала можна здійснювати купальські ворожіння, які володіють найвищою точністю в році. Тут пропонують поворожити на судженого, дізнатися, коли зустрінете та що на вас чекає.

Прикмети і народні повір'я на Івана Купала

  • Купальський вогонь має горіти всю ніч. Якщо закохана пара стрибатиме через вогнище, і їхні руки не роз'єднаються, вони поберуться і проживуть усе життя у великому щасті.
  • Цей день вважають святом молоді та кохання. Дівчата гадають на судженого, пускаючи вінки за водою. Хлопця, який дістане вінок, дівчина мала поцілувати і бути його парою на цей вечір.  
  • За повір'ям, у купальську ніч можна знайти цвіт папороті. Від людей папороть береже нечиста сила.
  • Наші предки вірили, що у цю ніч нечиста сила виходить на пошуки "жертв". Щоб вберегтися від них, будинки з усіх боків обкладали гілочками верби, вільхи, калини тощо. 
  • Лікарські трави, зібрані в ніч на Купала, за народними віруваннями, мають неабияку силу. Крім того, люди вірили, що у цей день небо відкрите для будь-яких прохань, тому заповітне бажання може здійснитися. 
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі