Виставка "Хочу до мами" відкрилася в ЧеркасахПоглянути на світлини дітей, позбавлених батьківського піклування, прийшли й герої проекту. |
2 червня 20185090 |
Два місяці мандрівок Черкащиною, п’ять локацій, декілька десятків малюків – усе заради того, щоб привернути увагу суспільства до дітей, які не мають родини. Фотопроект "Хочу до мами" об’єднав історії маленьких черкащан, які ростуть у сиротинцях, інтернатах і будинках сімейного типу. В очах кожного з них – надія, що одного дня до них прийде мама, і почнеться щасливе життя.
У Черкаському обласному краєзнавчому музеї свої світлини презентував черкаський фотограф Олександр Рибалка. На виставці представлені 35 його фотографій, зроблених під час спілкування з дітьми з Будинку "Малятко", Михайлівської школи-інтернату, соціального Центру матері та дитини у Каневі та будинку сімейного типу в Черкасах. Експозицію доповнюють архівні світлини журналіста-краєзнавця Бориса Юхна з дитячих будинків Черкащини 50-х років ХХ століття.
Поглянути на виставку прийшли і герої проекту – вихованці будинку сімейного типу в Черкасах. Сім’я Харченків виховує 9 дітей. Серед них одна рідна донька – Даніела. Ще вісім дітей стали рідними через опіку.
Для наших дітей цей проект став справжнім святом. Вони готувалися до приїзду фотографа, були енергійними та емоційними. Насправді в притулку діти рідко показують свої справжні емоції, свою душу. Вони прагнуть здаватися кращими, ніж є насправді. Але, побачивши результати роботи, я розумію, що на світлинах і є їхні справжні емоції, їхня душа. На одному з фото є дівчинка Варя – вона в нашій родині нещодавно і від початку була дуже замкнутою. Однак наша донька Даніела постійно її підтримує, спілкується – таким чином допомагає адаптуватися в родині.
Серед відвідувачів виставки і редактор газети "Свобода" Лев Хмельковський. Його матір репресували за радянських часів. Тому доля дітей на світлинах чоловікові знайома.
Тоді так не опікувалися дитбудинками, як зараз. Ми самі себе забезпечували. Мали великі господарства: корова, кури, коні – так і виживали. Це нове явище – те, що ви робите. Такі приклади говорять про те, що люди дуже співчутливі.
Мета виставки "Хочу до мами" – звернути увагу на потреби дітей без батьківського піклування. А ще – показати шляхи допомоги, і не тільки фінансової. Виставка експонуватиметься в Обласному краєзнавчому музеї до 10 червня, потім фото передадуть героям проекту.