У гостях: як допомогти переселенцям зі Сходу України?in.ck.ua з'ясовував, чим можна допомогти переселенцям зі Сходу, які тимчасово перебувають у Черкасах. |
30 червня 2014145701 |
В Черкаси і область, за офіційними даними, переїхало більше 770 осіб. Насправді переселенців більше тисячі. Часто люди залишають свої домівки без нічого, тому потребують найнеобхіднішого. Питаннями допомоги переселенцям займається обласна, міська влада та волонтери.
І обласна, і міська влада регулярно звертаються з проханням не залишатися байдужими і допомогти біженцям, хто чим може.
Координаційний центр у Черкасах
Координаційний центр працює цілодобово. "Гаряча лінія" для підтримки переселенців із Криму і східних областей:
(0472) 45-32-14, (0472) 36-11-13, (0472) 32-23-57, 095-399-55-95, 098-300-35-05, 093-112-77-58
Де: вулиця Благовісна, 170, вхід із Дашкевича, колишня Табачка.
Контактний телефон для тих, хто хоче допомогти: 32-08-01, 050-626-42-24, 098-512-92-32.
Телефони для переселенців: 330 900, 095-284-33-72, 067-873-88-69, 093-706-44-11.
Центр гостинності для переселенців зі східних і південних областей
збирає речі – починаючи від продуктів харчування і закінчуючи одягом, речами, дитячими колясками, іграшками. Сюди приходять усі, хто потребує допомоги, і всі, хто хоче допомога. За кілька днів більше 300 черкащан принесли сюди речі першої необхідності для переселенців.
Контактні телефони осіб, відповідальних за роботу з переселенцями з Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та східних областей України можна дізнатися тут.
Магазин безкоштовних речей
Черкаська міська рада ініціювала благодійну акцію "Магазин безкоштовних речей", куди кожен черкащанин може принести речі для щоденного користування. Збір проводиться у тому ж Центрі гостинності. Можна приносити одяг, білизну, памперси, дитячі іграшки, продукти довгострокового зберігання, посуд, засоби гігієни.
Куди приносити речі: вулиця Благовісна, 170, вхід із Дашкевича, колишня Табачка.
Групи в соцмережах
В соцмережах ще в березні з'явилися перші групи, де добровольці пропонують допомогу з житлом, пошуком роботи, влаштуванням дітей у садок, школу тощо.
Найбільш активна та ефективна "Група Біженці з Криму, Донбасу. Допомога. Україна". Тут координуються дії переселенців і людей зі всіх міст України, які хочуть їм допомогти. Регулярно оновлюється інформація для тих, хто хоче залишити східні області.
Житло
Робота
Частина переселенців влаштовується на роботу самостійно, інші звертаються до обласного центру зайнятості. Днями на сайті ОДА з'явився перелік вакансій із різних районів області. Всього переселенцям пропонують 350 вакансій. По області офіційна кількість переселенців становить 770 осіб. Близько 300 із них живуть у районах. У переліку вакансій є інженер, енергетик, механізатор, агроном, водій, лікар, будівельник тощо. Повний перелік пропонованих вакансій можна знайти на тут.
Фінансова допомога
Якщо є можливість допомогти фінансово, не радимо переказувати гроші на банківські рахунки. Краще уточніть у координаційному центрі контакти і потреби конкретних сімей і передайте гроші з рук у руки.
Бізнес теж переїжджає
Обласна влада організувала круглий стіл із десятьма підприємцями, яким довелося залишити свій бізнес на Сході. Як повідомляє сайт ОДА, кілька бізнесменів із Луганської області розглядають Черкащину як варіант для нового бізнес-старту. Зокрема, в центр України можуть перенести виробництво котлів для альтернативного опалення.
Про що просять переселенці?
Одяг для підлітків, взуття 43-44 розмірів, продукти харчування з тривалим терміном зберігання, медикаменти, посуд, постільна білизна, побутова хімія, засоби жіночої гігієни, зубні щітки, речі для вагітних та новонароджених.
Про що просять волонтери?
Центр гостинності щодня приймає кілька десятків сімей. Тут чергують волонтери – реєструють переселенців, фасують одяг і принесені продукти харчування, допомагають дібрати речі біженцям. Але робочих рук все одно не вистачає. Волонтери будуть раді допомозі, особливо у вихідні дні.
Обращалась в центр за помощью - простынь вынесли из кладовки ( на стеллажах только неликвид) и за деньги. За продуктами ответили, что бы не приходили, смеются когда люди очередь занимают. Центр позора!