У Черкасах тепер можна зануритися у віртуальну реальність

Нова розвага "Oculus Rift" – окуляри віртуальної реальності – з'явилася в ТРЦ "Любава". Шолом дозволяє зануритися у віртуальний світ – пограти, подивитися короткометражний фільм і навіть покататися на американських гірках!

11 лютого 201540010
'У Черкасах тепер можна зануритися у віртуальну реальність'

Зовні окуляри схожі на маску для підводного плавання. Їх одягають на голову і стають перед спеціальною веб-камерою, що фіксує повороти головою на 360 градусів. Також на шукача гострих відчуттів одягають навушники закритого типу для повного занурення в атмосферу віртуальної реальності.

"Спочатку Ваш мозок буде опиратися, не захоче вірити у реальність того, що відбувається, але згодом адаптується. Ви можете оглянути все навколо себе, і зверху, і знизу", – підказує дівчина, яка керує "атракціоном".

  • Фото 1 - Oculus Rift жартівливо порівнюють із окулярами аквалангіста через подібну форму ізолювального корпуса
  • Фото 2 - Oculus Rift жартівливо порівнюють із окулярами аквалангіста через подібну форму ізолювального корпуса
  • Фото 3 - Oculus Rift жартівливо порівнюють із окулярами аквалангіста через подібну форму ізолювального корпуса

Щоб зрозуміти, якою є віртуальна реальність, ми спробували покататися на американських гірках. Відчуття реалістичні. Коли повертаєш голову повільно – картинка змінюється непомітно, під час різких рухів – трошки загальмовується. Весь процес проходить стоячи, тому під час перебування у віртуальній реальності тіло мимоволі хитається. Із часом вестибулярний апарат починає допомагати відчути "смак" спусків на американських гірках. Після завершення "атракціону" відчувається легке головокружіння, яке швидко проходить.

Задоволення коштує 25 гривень за будь-який вид розваги – від 3-хвилинної гри до 20-хвилинного фільму про історичні процеси утворення Землі. Працює "атракціон" щодня з 10.00 до 22.00 на четвертому поверсі ТРЦ "Любава". 

Проект Oculus Rift презентували влітку 2012 року. Кошти на втілення задуму розробники збирали на краудфандинговій платформі "Kickstarter". Вже через півтори доби проект зібрав 1 мільйон доларів, загалом вдалося залучити 2,4 мільйони доларів. В продажу окуляри доповненої реальності з'явилися у 2013 році. Українці змогли спробувати на собі ефект чудо-винаходу тільки минулого року.  

Олег Магльований

 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі