Рятувальники прокоментували пожежу в драмтеатріВ гасінні пожежі рятувальники спрацювали з максимальною ефективністю. Це допомогло зупинити вогонь і не дати йому розповсюдитися на сценічний комплекс й адміністративну частину будівлі. Про це керівництво ДСНС Черкаської області заявило на прес-конференції, присвяченій цій сумній події. |
5 липня 201516870 |
Орієнтовний час загоряння – 14:30. Вогонь на рівні третього поверху глядацької зали помітила адміністратор театру, горіло 2-3 стільці. Повідомлення до пожежної частини від персоналу та одночасно від випадкових свідків надійшло о 14:49. Впоратися з вогнем рятувальникам вдалося лише о 17:24. За цей час глядацька зала повністю вигоріла, відбулося руйнування перекриття між другим і третім поверхами зали та дахового перекриття. Загальна площа пожежі сягала 500 кв. м.
Основною причиною таких масштабних наслідків пожежі рятувальники називають зволікання з боку працівників театру: близько 20 хвилин вони намагалися загасити пожежу самотужки і тільки потім звернулися за допомогою. Хоча решта їхніх дій для локалізації та зупинення вогню були правильними. Завдяки вчасній евакуації персоналу, вдалось обійтися без жертв.
Протипожежна завіса для захисту сценічного майданчика, яка повинна була опуститись автоматично, не спрацювала, рятувальникам довелось опускати її власноруч. Але через те, що на сцені були встановлені музичні колонки, на які "сіла" завіса, певний час був ризик розповсюдження стихії і на сценічний комплекс.
Не спрацювали також димові датчики і застаріла система пожежної сигналізації. Як виявилось, останні два роки театр не оплачував її обслуговування, на це банально не вистачало грошей. Несправною в театрі була і насосна станція, а над пожежним гідрантом був установлений квітковий магазин, що також ускладнило процес гасіння.
В боротьбі з вогнем було оголошено третій рівень виклику з залученням всіх підрозділів ДСНС по Черкасах. Загалом було задіяно 17 одиниць пожежної техніки, 14 стволів для подачі води, 206 рятувальників ДСНС та 62 курсанти Інституту пожежної безпеки. Через сильне задимлення залу рятувальники могли працювати тільки в спеціальних масках, які дають змогу перебувати в місці горіння не довше 15 хвилин. Потім їх змінювали колеги.
Правоохоронці розглядають близько 10 версій причин пожежі, але говорити про якусь із них зарано, варто дочекатися висновків експертної комісії. Відомо, що в залі працювали камери відеоспостереження. Вилучену інформацію майже обробили і скоро оприлюднять.
До 1 липня Черкаський музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка був єдиним з обласних театрів України, який за час існування будівлі ніколи не мав проблем з вогнем і пожежною безпекою. За іронією долі, в травні директор театру Володимир Осипов звертався до обласної ради з проханням виділити 530 тисяч гривень на оновлення системи протипожежного водогону, але ухвалити рішення за цим запитом просто не встигли.