Ми народжуємо: татусі-черкащани поділилися досвідом партнерських пологівНайщасливіший день очима чоловіків. |
18 серпня 201723951 |
Ейфорія, сльози, радість, полегшення, “амнезія” і прострація – так черкаські чоловіки реагують на появу малюка під час партнерських пологів. В ці моменти емоції зашкалюють настільки, що чоловіки забувають, як робити елементарні речі. Ми запитали у татусів про їхні переживання у найщасливіший день у житті, як вони допомагали жінкам народжувати, та чи змінилися стосунки в сім’ях після партнерських пологів.
Лікарі говорили: побуваєш на пологах – станеш імпотентом
Сім’я Борисових була другою у Черкасах, яка спробувала партнерські пологи. Заради цього подружжю довелося пройти справжнє пекло: чоловіка відмовляли, виганяли з кабінету акушерки, лякали, що стане імпотентом, та вимагали цілу низку аналізів. Проте Андрій Борисов переконує: щастя бути татом з перших хвилин життя дитини того варте. Чоловік таке щастя пережив уже двічі.
Плакали я, Назарчик і дощ за вікном
Партнерські пологи черкащанин Петро Кравчук порівнює з виступом актора в театрі. Спочатку готуєшся, вчиш текст, ходиш на репетиції, а під час самого виступу імпровізуєш.
Для чоловіка є спеціальний пакет на пологи. Це чисті штани, футболка, шкарпетки і шльопанці. Все це можна взяти з дому і переодягнутися безпосередньо в пологовому. Також треба пройти флюорографію, поставити відповідний штамп в обмінну карту дружини та носити з собою результат, щоб пропустили в пологовий. Більше ніяких аналізів здавати не потрібно.
Сама пологова зала здалася мені дуже просторою: є багато локацій для більш комфортного перебігу процесу переймів, тому там є "куди себе діти" і породіллі, і майбутньому тату. Ніяких додаткових коштів за партнерські пологи ми не платили. Навпаки завдяки тому, що я 12 годин увесь час був біля дружини, у лікарів та акушерів з’явилося більше вільного часу. А я весь цей час, не ївши і не спавши, почувався просто чудово, бо побачив народження нашого Назарчика. Були і сльози, і посмішки, і молитви, і дзвінки рідним, і величезна вдячність дружині за те, що побачив це диво.
Партнерські пологи, звісно, зблизили нас з дружиною: з’явилися спільні турботи та спільна мета – виростити хорошого сина.
Так розгубився, що забув, як фотографувати на телефон
Подружжя Матвійчуків вирішило народжувати разом, щоб не втратити контакт батька з дитиною з перших хвилин життя крихітки. Сергій Матвійчук відвідував Школу усвідомленого батьківства при пологовому будинку №1. В момент народження дочки Мар’янки переживав справжню ейфорію і радість, тому що зміг підтримати дружину в такий важливий момент. Почуття були настільки сильними, що Сергій навіть забув, як робити елементарні речі, наприклад, не міг розібратися з камерою на телефоні, тому має лише одне фото новонародженої з пологового залу.
Про партнерські пологи чули від знайомих і з відеоролика в жіночій консультації. Спочатку не планували народжувати разом, мабуть, дружина боялася моєї присутності. Обговорювати це питання почали вже ближче до пологів. Сильно вплинув той факт, що у разі екстреного кесаревого розтину при партнерських пологах малюка кладуть на груди батьку. Вирішили не ризикувати та не втрачати цей контакт дитини з батьками з перших хвилин життя.
Безпосередньо в залі нам провели інструктаж, що потрібно робити і як часто. Моїм основним завданням була всебічна підтримка дружини. Адже процес був дуже тривалий і виснажливий. Думали, що на самих потугах я вийду і зайду, вже коли немовля народиться, проте все відбулося так швидко. Я бачив процес від початку і до кінця. Під час потуг треба було слідкувати, щоб дружина виконувала рекомендації лікарів. Марина вже була знесилена і не завжди чула, що їй кажуть, тому я все повторював їй на вушко.
Коли вперше взяв Мар’янку на руки, були і сльози щастя, і захват від такої довгоочікуваної зустрічі, і полегшення, що все пройшло успішно. І вдячність, і неймовірна любов до дружини. Партнерські пологи сильно вплинули на стосунки в родині, вони зробили нас ближчими, підняли рівень довіри.
Багато чоловіків навіть не уявляє, як важко даються жінці пологи, і як важливо оберігати її після народження дитини. Я був з дружиною і донькою всі три дні в пологовому будинку. Допомагав як міг: ходив по ліки, колисав доньку, готував суміш, піклувався про неї – все, щоб дружина набралася сил. Ми разом вирішували питання організації грудного вигодовування. Все це нас об'єднало, тепер ми – єдина команда: швидко реагуємо на ситуацію, легко вирішуємо життєві труднощі й маємо однакові погляди на виховання доньки.
Раніше чоловіки дійсно втрачали свідомість під час пологів дружини
Акушерка з 15-річним досвідом Леся Сав’яненко розказує, що ще 10 років тому партнерські пологи були дивиною, і чоловіки, які приходили без підготовки, дійсно втрачали свідомість. Але зараз такі ситуації не трапляються. Якщо майбутній тато сам хоче допомогти дружині, його присутність на пологах – лише плюс. Якщо ж чоловіка "притягнули за руку і змусили", лікарі намагаються мінімізувати його участь в процесі.
Таких батьків ми бачимо одразу і рекомендуємо їм виходити, коли починаються потуги. Хоча деякі чоловіки залишаються до самого народження дитини. Жінкам не слід хвилюватися, що в момент народження чоловік побачить їх в якомусь жахливому вигляді – він лише тримає дружину за руку в узголів'ї.
Зараз пологи проходять максимально природно, їх намагаються не стимулювати. Процес перейм може бути дуже тривалим: 18 годин – це норма. Тому присутність чоловіка дуже важлива: він може робити масаж, допомагати дружині розміщуватися в зручному для неї положенні. Є жінки, які під час переймів взагалі не виходять із душу, бо їм там комфортно. Чоловік просто перебуває поруч, спілкується з жінкою, розважає її, приносить, що треба. Повірте, це вже неабияка моральна підтримка.
Деякі чоловіки дуже хвилюються. Один навіть волосся на собі рвав з розпачу, що нічим не може дружині допомогти. Був випадок, коли чоловік-боксер дуже чемно поводився під час усього процесу, а коли лікар ляснув новонародженого по сідницях, рефлекторно "заїхав" йому по обличчю. Потім довго вибачався перед лікарем, а той ходив із синцем. Але це скоріше виняток. Та й випадок анекдотичний.
У нас зараз близько 1,5 тисячі пологів на рік і понад 70% із них – партнерські. Думаю, це дуже хороша тенденція.
Ірина Семенова
"...а когда врач шлепнул новорожденного по попе, рефлекторно "заехал" ему по лицу..."
Я представляю себе эту картину)))))
Мой муж тоже со мной рожал, отговаривали его все! Я сказала, что хотела бы его присутствия, описала все плюсы. Он сам изявил желание посмотреть видео, как это происходит, сходил со мной на курсы. Так получилось, что попал в родзал уже на самое интересное, когда его спросили остаеться ли, не будут ли откачивать, ответил: " а что же тут такого страшного?" )))
Родили - это действительно про нас. Теперь хвастается всем, что без него я бы не родила, а я только киваю.мені подобається3мені не подобається0