Кактуси, пінгвіни, магніти: що колекціонують черкасці?

Декілька тисяч кактусів, півтори сотні іграшкових пінгвінів і понад двісті магнітів – такими цікавими колекціями можуть похвалитися черкасці.

1 жовтня 201526170
'Кактуси, пінгвіни, магніти: що колекціонують черкасці? '

Ми знайшли містян, які зібрали великі колекції кактусів, іграшкових пінгвінів і магнітів із різних куточків світу, та розпитали їх про ці незвичні захоплення. 

"Дійсно дорогі і рідкісні рослини можуть коштувати декілька тисяч доларів"

  • Фото 1 - Зараз колекція кактусів нараховує декілька тисяч екземплярів
  • Фото 2 - Зараз колекція кактусів нараховує декілька тисяч екземплярів
  • Фото 3 - Зараз колекція кактусів нараховує декілька тисяч екземплярів

Я не можу сказати, чому почав колекціонувати кактуси – просто подобаються ці рослини. Мабуть, є певний тип людей-"кактусоманів"... Зараз у мене декілька тисяч рослин, які тримаю в теплиці площею 55 квадратних метрів. Колись вирощуванням цих рослин захопився сусід. З цього все і почалося. У 1980-их кактуси були дуже модними. Люди на цьому бізнесі купували квартири і машини. Тоді невеличкий кактус коштував 2-3 рублі.

Першим кактусом в моїй колекції була "Мамілярія Вільда". А от з останніх "новинок" – рідкісні рослини з Аргентини "тефрокактуси", які за кольором нагадують попіл. Майже всі кактуси купую сам, рідко дарують, адже мені важко вгодити. Найчастіше я просто виписую насіння з Америки, Німеччини, Нідерландів і сам вирощую рослини. З братом постійно беремо участь у одеських виставках, адже Одеса – це кактусова Мекка України.

Зараз не важливо, звідки рослина – розплідники є у багатьох країнах. Справа в самому кактусі, ну й, звичайно ж, у ціні. Найдешевший кактус-сіянець я купив за 5-10 грн. Але якщо мова йде про дійсно дорогі й рідкісні рослини, ціна може сягати декількох тисяч доларів. Звичайно, хочеться новинок, чогось рідкісного, проте це занадто дорого для мене.

Найбільш рідкісний кактус у моїй колекції – це новинка з Мексики "Ацтекіум Вальдеса". Я придбав рослину діаметром менше 1 сантиметра за 800 гривень –  і це з суттєвою знижкою. Зараз на колекцію витрачаю кошти тільки на виставках – п'ять разів на рік по 500-1000 грн на купівлю нових рослин. 

Олександр Гавриленко
Олександр Гавриленко
колекціонує кактуси
 

"Я не можу втриматися, коли бачу в магазині або сувенірній крамниці пінгвіна"

  • Фото 1 - Колекція нараховує більше півтори сотні "пінгвінів" різних форм і видів
  • Фото 2 - Колекція нараховує більше півтори сотні "пінгвінів" різних форм і видів
  • Фото 3 - Колекція нараховує більше півтори сотні "пінгвінів" різних форм і видів
  • Фото 4 - Колекція нараховує більше півтори сотні "пінгвінів" різних форм і видів
  • Фото 5 - Кактуси, пінгвіни, магніти: що колекціонують черкасці?

Я люблю іграшки, хоча спочатку і не думала, що буду їх колекціонувати. Коли в першому класі батьки подарували першого пінгвіна, я зрозуміла, що це найкумедніше, що тільки може бути в світі. Потім декілька іграшок я пошила сама, інших мені подарували. Коли назбирався перший десяток, зрозуміла, що хочу й далі колекціонувати цих милих тваринок.

Я не можу втриматися, коли бачу в магазині або сувенірній лавці пінгвіна. Одного разу під час подорожі за кордон, витратила всі 100 євро, відкладені на сувеніри, на одного-єдиного пінгвіна. Це практично точна копія птаха у натуральну величину.

В моїй колекції представлені здебільшого м’які іграшки, але є і пластмасові фігурки, наприклад, з Макдональдзу. Є декілька надувних іграшок і коробочки для прикрас, стилізовані під пінгвінів. Всього за 15 років вдалося назбирати 158 "пінгвінів". Раніше всім цим речам вистачало місця в шафі, а тепер вони займають цілу лавку в альтанці.

Більшість іграшок із колекції купила сама. В черкаських іграшкових магазинах пінгвінів дуже мало, але в дитячих відділах секондів завжди можна щось знайти. У мене є пінгвіни, куплені подругою в Австралії. Серед них є і пінгвін-рюкзачок, і пінгвін-рукавичка. Особливою для мене є серія пінгвінів різного розміру в зелених в’язаних шапочках та шарфиках. Найулюбленіша іграшка – найбільша! Великого пінгвіна приємно обіймати взимку, він навіть протягом певного часу жив у мене на роботі і сидів за моїм робочим місцем.

Я бачила і навіть торкалася справжніх живих пінгвінів. Від них не дуже приємно пахне, проте вони дуже кумедні. 

Анжеліка Шевченко
Анжеліка Шевченко
колекціонує іграшкових пінгвінів
 

"Найдорожчий магніт в колекції – з Парижа"

  • Фото 1 - Магніти, які не помістилися на холодильник, хлопець зберігає у коробці
  • Фото 2 - Магніти, які не помістилися на холодильник, хлопець зберігає у коробці

Думаю, колекціонування магнітів – дуже розповсюджене явище. Просто мені вдалося назбирати дещо більшу кількість магнітів, ніж більшості людей. Почав збирати колекцію у 2007 році. Приблизно через три роки місця для нових сувенірів на холодильнику вже не було. Зараз зберігаю частину в коробці від кросівок. Вона важить вже, мабуть, 4-5 кілограмів.

У моїй колекції 260 екземплярів із багатьох цікавих туристичних куточків – міст і сіл Білорусі, Росії, Молдови, Польщі, Чехії, Казахстану, Кіпру, Грузії, невизнаних територій Придністров’я і Північного Кіпру, Аргентини, Італії, Болгарії, Ізраїлю, Бахрейну, Туреччини, США, Вірменії, Франції. Ще хотілося б мати магніти з Ісландії та Норвегії.

Свій перший магніт купив у Львові, другий привіз із Канева. Саме після цього я зрозумів, що хочу збирати колекцію. У мене є магніти майже з усіх обласних центрів. Не встиг побувати тільки в Луганську. Магніт з Черкас придбав одразу після канівського, він третій за рахунком у колекції і найдешевший. Я купив його на Центральному стадіоні.

Останнім надбанням є магнітик із Кіпру. Більшість екземплярів купую сам, також прошу друзів привезти з-за кордону. Ще частенько прошу привезти магніт із місць, де я був, але не зміг знайти сувенірну лавку. Тож з усієї колекції 170 штук куплені власним коштом, решта – подаровані. Зазвичай за день у подорожі я витрачаю близько 200 грн, але тоді я купую одразу декілька магнітів – часто 5-6, бо частина йде на подарунки, а частина – на обмін. Найдорожчий магніт привезли з Парижа. Він коштує 12 євро. Але все ж, попри таке різноманіття, найулюбленішим залишається львівський, бо він з’явився у колекції першим. 

Сергій Кудряшов
Сергій Кудряшов
колекціонує магніти
 

Дарина Дячок

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі