Навчання - День неспішного мистецтва – 2019

День неспішного мистецтва – 2019


Черкаський обласний краєзнавчий музей у цьому році вперше приєднався до міжнародної акції День неспішного мистецтва, яку щороку проводять музеї світу. Трохи про цей день.

День неспішного мистецтва був ініційований у США у 2008 році як заохочення для відвідувачів музеїв присвятити експонатам більше часу. Одне з досліджень того, скільки часу відвідувач проводить у залах, провели у нью-йоркському Метрополітені, фіксуючи лише зупинку біля найпопулярніших шедеврів. Ця зупинка тривала в середньому 17 секунд. Якщо говорити про споглядання однієї роботи в цілому (більш і менш популярних творів) – то це лише 8 секунд.

У класичному вигляді День неспішного мистецтва передбачає, що відвідувач мовчки споглядає 5 запропонованих творів мистецтва (чи інших експонатів), а тоді на певний час всі охочі зустрічаються в музеї обговорити враження. З досвіду це обговорення для музейних працівників є страшенно цікавим – показує, що і як відвідувач бачить у їхньому музеї, як мислить.

Ця акція спочатку проводилася у художніх музеях чи картинних галереях, але й історичні та краєзнавчі музеї приєдналися до неї.

Черкаський обласний краєзнавчий музей має у своїй експозиції чудові експонати – гобелени, створені знаменитими решетилівськими ткалями по ескізам відомих українських художників М. В. Прядки, М. І. Литовченко, О.І. Владимирової та інш. Далеко не кожен відвідувач помічає їх, проходячи повз у зали музею. Наші гобелени – це не просто витвори мистецтва, На них сюжетно зображена історія Черкащини і всієї України.

Саме в цей день, разом з науковими співробітниками пропонуємо роздивитися уважно наші гобелени. Відвідувачі можуть спілкуватися з науковцями та задавати питання по даному експонату.

Коментарі