Вартість:300 $
Паломництво до святинь Грузії (13-20 травня 2015 р.)
Тбілісі. Кафедральний собор Сіоні. Церква Самеба. Огляд міста.
Давідо – Гареджейська Лавра (VIст.)
Монастир Алаверді XIIст. – cамий високий на Кавказі.
Монастир Гремі (1565) Монастир академія Ікалто XII – XIVст.
Монастир жіночий Бодбе мощі Ніни.
Мцхета. Монастирі Джварі і Самтавро могила старця Гавриїла. Собор Свєтіцховєлі Хітон Господній.
Кахетія. Ціландарі. Сігнагі.
Кутаїсі – Собор Баграті і Гелатський монастир – пам’ятки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
1 ДЕНЬ
Збір групи в аеропорту Бориспіль. Переліт в Тбілісі. Поселення в готель. Вільний час.
Тбілісі – столиця Грузії, що розташована на берегах ріки Кура в західної частині країни. Назва міста перекладається як "тепле джерело", та й зараз в Тбілісі є теплі сірчані джерела, на основі яких функціонують знамениті тбіліські бані. Місто заклав в V віці іберійский цар Вахтанг Горгасалі. За часів Російскої Імперії місто називали Тифліс.
Поселення в готель, ночівля.
2 ДЕНЬ
Екскурсія по Тбілісі. Храми Тбілісі. Огляд міста.
Сніданок. Оглядова екскурсія по Тбілісі. Відвідування Метехської церкви (V ст.), Собору Святої Трійці храмового комплексу Цмінда Самеба – головного кафедрального собору грузинської православної церкви. Пішохідна екскурсія по місту. "Старе Місто" – історичний центр Тбілісі, знаходиться біля підніжжя гори Мтацмінда (Свята Гора). Піднімемося на новітньому підйомнику до фортеці Нарікала ( ІV ст.) . Піднімаючись зможемо побачити місто з висоти пташиного польоту, відвідаємо в старому місті Собор Сіоні ( VІ – VІІ ст.) , Анчісхатску базиліку Різдва Діви Марії, найстарішу церкву в Тбілісі, яка збереглася до наших днів. Також ми відвідаємо церкву Олександра Невського – православний храм в юрисдикції Грузинської церкви в столиці Грузії. Поряд з храмом Святого Володимира в районі Віра є однією з двох церков у Тбілісі, де богослужіння повністю звершується церковнослов'янською мовою. Пішки погуляємо по проспекту Шота Руставелі.
Вільний час. Вечеря. Ночівля в готелі.
3 ДЕНЬ
Кутаїсі – Собор Баграті і Гелатський монастир – пам’ятки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
4 ДЕНЬ
Подорож на Схід Грузії. Відвідування грузинської пустелі та Давідо–Гареджийську Лавру.
Жіночий монастир Мина Минда.
Давідо-Гареджийский монастирський комплекс – комплекс грузинських печерних монастирів VI століття, що сьогодні має статус лаври. Комплекс являє собою висічені в скелях близько 20 монастирів і охоплює території трьох районів Грузії – Гардабанського, Сагареджійського і Сігнахського. У багатьох церквах і трапезних монастирів збереглися фрески VIII-XIV ст. з портретами історичних осіб, у тому числі портрет цариці Тамари.
5 ДЕНЬ
Відвідування Алазанської долини. Місто Сігнані-оглядова екскурсія містом. Монастир Святої Ніни. Монастир Алаверді 12 ст., Академія Ікапто. Деревня Цинандалі. Будинок Іллі Чавчавадзе.
Сігнані – маленьке містечко в східній Грузії в кахетинському регіоні на схилі гори. Центр історіко-географічної області Кизіки. Розташований на терасах, що з'єднуються звивистими крутими вулицями. Сігнані – місто любові в Кахетії
"Іди в країну Іверську, благовісти там Євангеліє Господа Іісуса Христа". Такі слова з уст Самої Божої Матері почула вві сні свята Ніна. А коли прокинулася, то побачила в руках хрест. Отримавши благословення свого дядька, патріарха Єрусалимського Ювеналія, юна діва розпочала апостольське служіння, що тривало 35 років. Проповідь про Христа, чудеса, які творила свята Ніна, та її праведне життя дивували жителів Іверії – нинішньої Грузії. Алаверді для багатьох туристів буде цікавий своїм розташуванням. Фортеця-монастир, яку побудував кахетинський цар Квіріке III Великий, стоїть посеред поля в Алазанській долині. Собор, розташований усередині стін, є третім за висотою в Грузії (після храму Баграта і Цмінда Самеба у Тбілісі). Це головний і найшанобливіший храм в Кахетії, центр Алавердськой єпархії.
6 ДЕНЬ
Відвідування Мцхета-стародавньої столиці Грузії. Храм Свєтіцховєлі. Монастир Шио-Мгвиме. Монастир Самтавро.
Мцхета заснована в II-й половині 1 тисячоліття до н. е. Іспанський автор XIX століття Хуан Ван-Гален, що побував у цих місцях, говорячи про Мцхету, також відзначав, що один з найближчих нащадків Ноя, саме Месхет, засновник міста, обрав його своєю столицею, і не стільки через принадність місця, скільки через його зручне розташування.
Собор Свєтіцховєлі знаходиться в древній столиці країни Мцхете та став символом всієї християнської Грузії. За переказами, саме тут, надихнув проповіддю святої Ніни і молитвами своєї дружини Нани, що вже звернулася до Христа, хрестився перший християнський цар Грузії – Міріан. У купелі, що до цього дня стоїть в соборі, хрестять і тепер. Монастир Самтавро – комплекс з Самтавро-Преображенськой церкви і жіночого монастиря святої Ніни розташований при злитті річок Мткварі і Арагві (р. Мцхета, Грузія)
У храмі Самтавро знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Матері Божої, чудотворна ікона святої Ніни, яку пожертвував Георгій XII в 1870 році, могили святих царів Міріана і Нани, мощі святого Абібоса Некресського (знаходяться під престолом у вівтарі), мощі святого Шио Мгвімського, частина каменя з могили святої Ніни з Бодбе та інші реліквії.
7 ДЕНЬ
Вільний час в місті Тбілісі.
8 ДЕНЬ
Виліт в Україну.
Поїздка відбувається під духовною опікою священослужителів українських церков.
У вартість включено: проживання в готелі 7 ночей, (харчування не входить до вартості туру), послуги автобуса та екскурсії .
Додатково оплачується: авіапереліт Київ-Тбілісі-Київ ($200) , харчування не входить до вартості туру, особисті витрати та страховка (100 грн.)
Адреса
Час роботи
- Пн. - Пт.: 10:00 - 19:00
- Сб.: 10:00 - 15:00
- Нд.: вихідний