Древня столиця Київської Русі – Чернігів

Мандрівник, туристична компанія - Древня столиця Київської Русі – Чернігів

Відповідно до історичних досліджень історія Чернігова починається з 7 ст. н.е. і нараховує більше 1300 років. У місті є багато древніх церков і соборів, що містять пам'ятники древнього живопису і архітектури 11-12 ст. На даний час деякі з соборів відкриті для богослужінь, а в деяких із них розташовані музеї.



У сучасному Чернігові, розташованому серед мальовничих пейзажів ріки Десна, мотиви теперішнього міста унікально сполучаться з древніми архітектурними пам'ятниками. Місто дуже зелене, і, звичайно ж, його визначні пам'ятки варто подивитися. Особливо це стосується його історичної частини, яку називають "Вал". Тут є тінисті парки, білосніжні церкви і золоті куполи. Прекрасні музеї і дванадцять гармат, які були подаровані місту Петром І.



Пам'ятники і меморіальні плити розповідають історію боротьби за незалежність у роки Першої і Другої світових воєн. Серед 22 відомих архітектурних пам'ятників 10-19 ст. найбільш видатними є Спасо-Преображенский собор, Собор Св. Бориса і Гліба, Успенський собор, Церква Св. Параски, Свято-Іллінська церква, Єлецький монастир, Церква Св. Катерини і Троїцький собор, із дзвіниці якого можна побачити панораму Чернігова.



Новгород-Сіверський – одне із найстаріших міст України. В письмових документах він вперше згадується в „Повчанні Володимира Мономаха своїм дітям" під 1078 роком. В той час місто вже було досить великим, тому ймовірно заснували його значно раніше. Вірогідно це сталося у 988 році, коли великий князь Володимир будував фортеці на Десні.



Новгород-Сіверське князівство було одним із найменших у Київській Русі, але до нього входили досить великі міста, такі як Брянськ та Курськ. Утворили князівство штучно – лише для того, щоб забезпечити наділом князя Олега Святославовича. Сталося це у 1097 році, на з’їзді князів у Любечі.



Найчастіше Новгород-Сіверським князівством правили Чернігівські князі. Серед них найвідомішим став Ігор Святославович – герой „Слова о полку Ігоревім". Прославився він значно раніше від походу описаного у шедеврі давньоруської літератури, адже було в нього немало успішних походів і битв. Зокрема у 1171 році він переміг половецьких ханів Кобяка і Кончака. Неодноразово приймав Ігор участь у міжусобних князівських війнах. Наприклад, у 1169 році, разом із ще 11 князями на чолі із Андрієм Боголюбським, приймав участь у битві проти київського князя Мстислава Ізяславича.



Батурин – колишня гетьманська столиця Лівобережжя. Місто розташоване на річці Сейм (басейн Дніпра), за 26 км від районного центру Бахмач Чернігівської області.



Місто було засноване на початку XVII століття. Вперше згадується в документах, датованих 1625 роком, у зв’язку із спорудженням Батуринської фортеці.



Назва міста Батурин походить швидше за все або від руського діалектного "батура" – башта, вежа або від тюркського імені Батур (Патур, Петер, Петро або за іншою версію Батир – богатир), серед носіїв якого є відомі князі-мурзи часів Золотої Орди.



Програма туру



1 день



4.15 – збір групи біля школи

4.30 – відправлення групи до міста Чернігів

09.30 – прибуття в м. Чернігів (перерва на сніданок та туалет)

10.00 – Екскурсійна програма:

Оглядова екскурсія по території Старого Чернігова з пам’ятками архітектури ХІ-ХІХ ст.

Антонієві печери.



2 день



7.30 – прибуття до м. Кам’янець-Подільського (перерва на туалет та сніданок)

8.30 – трансфер до Фортеці

Екскурсійна програма:

Фортеця+оглядова екскурсія містом

12.30 – трансфер до міні-готелю

13.00 – обід (оплачується самостійно)

14.30 – екскурсійна програма  "Кристалічні печери",  с. Кривче

17.00 – Вільний час

19.00 – вечеря (оплачується самостійно)



До вартості включено:

• проїзд автобусом з TV, DVD, кондиціонером;

• проживання в готелі;

• один сніданок;

• екскурсійне обслуговування та вхідні квитки згідно програми;

• супровід працівника компанії;

страховка

Адреса

м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 105, оф. 205, будинок побуту "Славутич"

Час роботи

  • Пн. - Пт.: 10:00 - 19:00
  • Сб.: 10:00 - 15:00
  • Нд.: вихідний
Коментарі