Фільм - 'У бій йдуть лише 'старі': зняли ролик у продовження легендарного фільму

"У бій йдуть лише "старі": зняли ролик у продовження легендарного фільму


  • Дата: Архів11 квітня 2018

11 квітня 1979 року – день трагічної загибелі Леоніда Бикова, видатного актора, режисера і сценариста, неперевершеного "Маестро" з легендарного фільму "В бій ідуть одні "старі"", повідомляє "Наш полк" (https://www.facebook.com/nashpolkukraine/).

В цей день 39 років тому Леонід Биков повертався зі своєї дачі під Києвом. Режисер був за кермом власної "Волги". Попереду нього рухався трактор з мотокультиватором, і Биков вирішив його об'їхати. Однак при обгоні сталося зіткнення із зустрічною вантажівкою. Сталося це приблизно о 16 годині 30 хвилин. Удар був такої сили, що вантажівка проломила праву стійку "Волги" і врізаась передніми колесами в салон. Від отриманих травм Биков загинув на місці. Йому було 50 років.

За свою кар'єру актор знявся в 22 фільмах, був режисером 5 картин, для двох з яких написав сценарії. Його авторською роботою "від початку і до кінця" був фільм "У бій ідуть одні "старі" – Биков написав сценарій стрічки, був режисером і зіграв одну з головних ролей – Маестро (капітана Титаренка). Напевно, це одна з найбільш відомих і улюблених багатьма поколіннями картин.

"В бій ідуть одні "старі" стала втіленням нереалізованої мрії артиста. У дитинстві Леонід Биков хотів стати льотчиком. Однак через невисокий зріст його не взяли в льотне училище. Коли в 1970 році Бикова разом з іншими акторами кіностудії Довженка запросили на ювілей 5-го гвардійського авіаполку, народилася ідея фільму. В основі сценарію – розповіді учасників війни. У героїв картини є реальні прототипи. Друга співоча ескадрилья з фільму "В бій ідуть одні "старі" дійсно існувала. Події фільму реальні і відбувалися в Луганській області.

Готовий сценарій відкинуло Держкіно: "Сценарій позбавлений здорового глузду і далекий від реальності. Такого просто не могло бути". Ніякі доводи про реальні спогади фронтовиків не приймалися. Але Биков не здавався. Він став читати уривки з сценарію на зустрічах із глядачами, де ці історії приймали на "ура". Після звернення фронтовиків у Держкіно Бикову все ж дали "добро" на зйомки.

Цікава також доля головної музичної композиції фільму. Пісню, яка надалі стала саундтреком, почали писати ще в 1940 році за замовленням ансамблю Київського особливого військового округу. Однак, в довоєнний час вона виявилася незатребуваною. Про начерках "Смуглянки" згадали, коли потрібно було готувати нову програму для Червонопрапорного ансамблю Александрова. В 1944 році "Смуглянка" вперше прозвучала на радіо і здобула всенародну популярність на фронті і в тилу.

"Смуглянка" стала однією з найулюбленіших пісень і для Леоніда Бикова. Незадовго до загибелі актор написав своїм друзям: "Жодних оркестрів, Будинку кіно і надгробних промів. А то я встану і піду – вийде конфуз. Нехай хтось один скаже слово "прощай", і все. Не треба цирку, який називають почестями. Після цього "дерболизніть", хто скільки може. А потім нехай 2 ескадрилья вріже "Смуглянку" від початку і до кінця. Ви помітили, що режисер я не за дипломом, а за покликанням? Навіть свої похорон режисирую. Спасибі і бувайте".

Фільм Леоніда Бикова "В бій ідуть одні "старі" закінчується словами капітана Титаренка (персонаж Леоніда Бикова): "Коли скінчиться війна, ми повернемося сюди. Пройдемо по цих місцях... хто залишиться в живих. І покличемо кращий симфонічний оркестр. У фраках. Вийде диригент. Я підійду і скажу йому... Вибач, маестро, дай я! І як вріжемо "Смуглянку" від початку і до кінця!".

У 2015 році, 70-річчя Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні, промо-команда телеканалу "Інтер" підготувала спеціальний промо-ролик "Смуглянка", ідею якого колись подарував всім шанувальникам свого фільму "В бій ідуть одні "старі" Леонід Биков. Ніби в продовження знаменитої кінострічки, автори ролика втілили в життя останню волю легендарного "Маестро" – капітана Титаренка. Ролик починається кадрами з фільму, де герої Бикова і Смирнова сидять біля могили і обіцяють після війни прийти на місце загибелі товаришів з оркестром і "врізати Смуглянку". І одночасно з кінофразами, в реальному часі починає відбуватися те, про що говорять герої Леоніда Бикова та Олексія Смирнова. По полю старій солдатській могилі рухаються люди у фраках з музичними інструментами в руках... І грають "Смуглянку". Від початку і до кінця...

Тільки протягом першого тижня після публікації ролика на YouTube він зібрав більше мільйона переглядів.

Коментарі