Фільм - Показ епізодів серіалу 'Озброєні та небезпечні' + дискусія

Показ епізодів серіалу "Озброєні та небезпечні" + дискусія


  • Кінотеатр:
  • Дата: Архів16 серпня 2019, 16:00 - 18:00
  • Режисер: Філіп Сотниченко, Сашко Протяг, Олексій Радинський, Пьотр Армяновський, Станіслав Битюцький, Еліас Парвулеско, Оксана Казьміна, Анна Щербина, Валентина Петрова, Микола Рідний
  • Рік: 2018
  • Де: вул. Хрещатик, 259
  • Жанр: Короткометражний, Серіал
  • Деталі: за посиланням
  • Цінабезкоштовно

Озброєні та небезпечні – це проект-платформа, що об’єднує групу художни(ць)ків та режисер(ок)ів, які працюють на перетині сучасного мистецтва та експериментального кіно. Ідея була започаткована Миколою Рідним у формі відео-серіалу, що присвячений темі мілітаризації суспільства, а зокрема – ставлення молоді до насилля та зброї. Постановочні та документальні сцени, зняті під час вечірок, прогулянок, випадкових ситуацій у місті, що сталися з автором та його друзями, складають основу перших епізодів серіалу. Їх рефлексія спрямована на відображення крихкого стану українського суспільства, що переживає зовнішню агресію на сході та активність ультраправих рухів всередині країни. Тема існування людини, що прагне емансипації суспільства в агресивному консервативному середовищі обертається навколо взаємовідносин повсякдення, інтернету та кінематографу.

Добірка “Озброєні та небезпечні” складається з 9 вибраних епізодів серіалу.

Перелік фільмів:

1.Щасливий новий рік
2019, 8 хв.
Ексклюзивне відео з Латвії про святкування Нового року.
Режисер Філіп Сотниченко.

2.Рік потому.
2019, 8 хв.
У 2017 році поруч зі школою в спальному районі Новобіличі невідомий чоловік стріляв у місцевого учня. Рік потому цю справу так і не розкрили. У 2018 році в цьому ж районі знову було чутно постріли.
Режисер Станіслав Битюцький.

3.Надзвичайна Сквірт
2019, 8 хв.
Режисер Оксана Казьміна.
Надзвичайна Сквірт – супергероїня, її сила – у спроможності квірувати норму. До чорного додаються рожевий, голубий і фіолетовий, бінарність стає нескінченною варіативністю, зброя перетворюється на метафан і на святкування життя…

4. Посестри
2019 рік, 12 хв.
Режисер Анна Щербина, Валентина Петрова.
Учасниці Сестринства Преподобної Марії Єгипетської борються за нерівні права і фарбують нігті. Чи можуть ці прекрасні та відважні жінки, які жодного разу не одягали штани, врятувати традиційні сімейні цінності від загроз зовнішнього світу.

5.Без назви
2018 рік, 11 хв.
Режисер Микола Рідний.
Уявіть, що консервативні партії прийшли до влади та встановили авторитарні режими по всій Європі. Україна не стала винятком. Вулиці вартують мілітарні загони дітей. Квір-анархо-феміністки опинились у підпіллі і готуються до опору.

6. Без назви
2019 рік, 7 хв.
Режисер Еліас Парвулеско.
У музеї екскурсовод робить огляд зали історичної зброї. На промисловій виставці виробники представлять новинки озброєння. Юнка вирішує боротися з циркуляцією зброї в суспільстві та знищує вкрадений пістолет.

7. Без назви
2018 рік, 9 хв.
Режисер Сашко Протяг.
Праворадикалізм не може бути вродженим, він є результатом соціально-економічних фрустрацій. Ми запропонували знайомим приміряти уніформу “Національного корпусу” й охарактеризувати праворадикальну політичну ідентичність "зсередини".

8. Урочисті проводи в армію
2019 рік, 8 хв.
Відеоматеріали, знайдені у сховищі Станично-Луганського краєзнавчого музею.
Режисер Олексій Радинський.

9. Ігри у деокупованому Слов’янську
2018 рік, 6 хв.
Режисер Пьотр Армяновський.
Кілька місяців Слов'янськ був окупований проросійськими бойовиками. Місцеві жителі першими в Україні відчули наступ танків, артилерії та іншого сучасного озброєння. Зараз це мирне туристичне місто, на вулицях грають діти. Але у які ігри?

Тема дискусії: "Пропаганда та мистецтво".
Учасники дискусії: Еліас Парвулеско – режисер, Станіслав Мензелевський – режисер, кінознавець, Alexandr Gusev – кінокритик, Олена Коркодим – кіножурналістка, Анна Онуфрієнко – режисерка, кінознавець, Микола Рідний – художник (скайп).
 

Коментарі