Виставка - Персональна виставка живопису Миколи Дзвоника

Персональна виставка живопису Миколи Дзвоника


  • Дата: Архів3 лютого - 20 березня 2022, 10:00 - 18:00
  • Тип події: виставки
  • Де: вул. Хрещатик, 259
  • Деталі: за посиланням
  • Ціна
    • дорослі – 30 грн, студенти – 15 грн, діти – 10 грн.

3 лютого, відбулось відкриття персональної виставки Миколи Дзвоника.

Черкаський художній музей презентує художні твори Миколи Дзвоника. До огляду представлена велика збірка творів митця, виконаних у характерному авторському стилі – це синтез живопису Північного Відродження (за формою) та реальності сьогодення (за змістом), тому вони мають позачасовий просторовий масштаб.

Основною темою творчості майстра є події, що відбуваються у реальному житті. Тут і метафори на теми буття, в яких біблійні сюжети й антична міфологія поєднуються з буденністю. Роботи художника – сама реальність, враження, переживання, емоції, роздуми, бажання, інтегровані в ірреальний метафоричний простір. Його твори є віддзеркаленням глибокого, внутрішнього світу художника і тому потребують тривалого споглядання, адже підтекст, двоїсті образи, іронія, сарказм вимагають вдумливого філософського сприйняття.

Герої Миколи Дзвоника – щирі, відверті з усіма їхніми недоліками. Жодна з деталей композицій не випадкова і є своєрідним символом чи знаком. У техніці виконання, характерній для академічного малярства, з притаманними йому законами світлотіні та перспективи, митець віртуозно досягає щирості та переконливості героїв і сюжетів. За ірреальним світом ірреальних героїв стоїть світ справжній: неоднозначний, суперечливий, але наповнений божественним світлом та надією.

Творчість Миколи Дзвоника – це унікальне явище на українському та європейському просторах. Побачити його твори недостатньо, їх варто відчути і пропустити крізь призму власного життєвого досвіду.

Біографічна довідка:

Микола Тарасович Дзвоник народився у 1963 році. Навчався у Дніпропетровському державному художньому училищі та Харківському художньо-промисловому інституті на факультеті монументально-декоративного розпису у викладачів Є. І. Бикова, А. А. Хмельницького. Після закінчення начання працював над розписом у православних храмах Харківської єпархії, у місті Бориспіль. Він є автором розписів Свято-Михайлівського кафедрального собору міста Черкаси.

Коментарі