Як зробити інтер'єр унікальним: 5 безпрограшних варіантівЯк додати приватному і комерційному інтер'єру унікальності та перетворити звичайні стіни в цікаві арт-об'єкти, читайте у нашому матеріалі. |
16 вересня 201641140 |
Здавалося б, проста і зрозуміла кожному задача – створити унікальний неповторний інтер'єр вдома чи в офісі. Кожен із нас мріє оточити себе стильним, затишним і несхожим на інші інтер'єром. Але на практиці все набагато складніше. Додати приміщенню індивідуальності і нетипово його оформити допоможуть цікаві мистецькі техніки – монументальний живопис, художня ліпнина, батик, витинанка, розпис скла.
Як зробити інтер'єр ексклюзивним, реалізувати свої творчі задуми і не влетіти у копієчку, розказують митці творчої групи “Фюзен” Юлія Скорик і Оксана Коваленко.
Монументальний живопис – маніпулюйте простором!
Монументальний живопис використовують як у приватних, так і у корпоративних інтер'єрах (бари, ресторани, салони краси, дизайн-студії). Найпростіший вид монументального живопису – це розпис стін. У домашньому інтер'єрі найбільш популярними сьогодні є голландський натюрморт на стінах їдальні чи кухні та “мультяшна” тематика у дитячих кімнатах. Який саме сюжет настінного розпису обрати, залежить від стилістики приміщення. Так, наприклад, у модерні можна використати реалістичну рослинність, у готиці – імітацію кладки і склепінчасті стелі, у бароко – античні руїни та класичні італійські пейзажі.
Особливості. Монументальний розпис працює із просторовими об'ємами і перспективними рішеннями, тому майстер легко зможе візуально збільшити простір, “розширити” стіни та створити ілюзію великого приміщення. За умови правильного догляду і сприятливих умов монументальний живопис у сучасному інтер'єрі може прослужити до 15-20 років. Крім того, будь-яку настінну картину можна легко відреставрувати.
Для яких приміщень актуальний? Дитячі кімнати, кухні, їдальні, зали, холи. Такий спосіб декору приміщень підходить і для великих, і для маленьких приміщень. В останніх можна використовувати невеличкі фрагменти і панно для того, щоб візуально збільшити простір.
Порада. Обираючи тематику і сюжет монументального розпису, визначте, для якої саме мети ви його замовляєте. Якщо завдання монументального розпису – “розширити” простір, краще обрати перспективні малюнки. Якщо ж задача полягає в тому, щоб за допомогою живопису надати стінам більш яскравого і виразного вигляду, тоді можна використовувати абсолютно будь-який сюжет і тематику.
Вартість: від 1000 грн до 8000 грн.
Художня ліпнина – простий спосіб додати в інтер'єр родзинку!
Це один із найвиразніших способів декору стін, який ще в античні часи був ознакою розкошів та достатку. Художню ліпнину традиційно використовують у класичних інтер'єрах. Ліпнину “люблять” стилі класика, бароко, ампір, неокласика, еклектика, деякі етнічні стилі (наприклад, арабський). У сучасних модернових інтер'єрах дизайнери зазвичай використовують певні обмежені об'ємні форми і елементи. Це може бути, наприклад, зображення тварини, але не повністю, а частково. Дуже часто ліпнину доповнюють спеціальним освітленням, яке дозволяє повністю розкрити всі особливості об'ємного зображення.
Особливості. Ліпнину можна використовувати як для стін і стель, так і для окремих елементів внутрішнього оздоблення кімнат. Так, наприклад, за допомогою ліпнини можна “обіграти” дзеркало чи люстру.
Для яких приміщень актуальна? Ліпнину можна використовувати майже в усіх кімнатах: спальні, коридорі, кухні. Для спальних кімнат найчастіше обирають ліпнину у вигляді квітки. Великі барельєфи мають гарний вигляд у відповідних ситуаціях, наприклад, у камінному залі ресторану. Абстрактними об'ємними панно можна прикрашати коридори, а для кухні та їдальні можна обрати натюрморти з фруктами, овочами, виноградною лозою, кавою тощо.
Порада. Не варто використовувати ліпнину у занадто мініатюрних приміщеннях, це створить ефект нагромадження і візуально “з'їсть” простір.
Вартість: від 1300 до 10000 грн.
Батик – витончена текстильна харизма
Текстиль – це фінальний штрих у оздобленні інтер'єру. Якщо ви хочете, щоб завершальний акцент був дійсно ексклюзивним і неповторним, надайте перевагу ручному розпису тканини. Мистецтво батику зародилося в Індонезії багато століть тому, а сьогодні цю техніку використовують у своїй роботі відомі в усьому світі декоратори інтер'єрів. Батик додає в текстильне оформлення приміщення унікальності. Техніка батику не обмежена ні сюжетом, ні стилем. За допомогою цього мистецького прийому можна створити картину, орнамент або ж додати у інтер'єр яскравих контрастних плям. Художній розпис на тканині зазвичай роблять на натуральних матеріалах: бавовні, шовку, крепдешині, шифоні.
Особливості. Різноманіття технік, форм, ефектів і фактур дозволяє створювати текстильні вироби для різних стилістичних напрямів.
Де використовують? Картини, штори, диванні подушки, покривала, пледи, абажури, ширми, фіранки, панно – всі ці елементи декору можна виконати в техніці батик.
Порада. Батик потребує дуже обережного догляду і делікатного прання. Особливу увагу варто надати вибору фарб. Якщо у техніці батику створюють річ, яку будуть часто прати, треба надати перевагу якісним фарбам, щоб виріб надовго зберіг свій зовнішній вигляд.
Вартість: від 600 до 5000 грн.
Витинанки – стильні паперові прикраси
Традиційний народний вид творчості у сучасних інтер'єрах набуває нового звучання. Неймовірно красиві витончені ажурні витинанки пасують майже до будь-якого інтер'єру. Такі прикраси можна виготовити в будь-якому кольорі, ідеально підігнавши під оформлення інтер'єру.
Особливості. Паперові витинанки активно використовують для декору вікон і вітрин у святкові періоди. За допомогою витинання можна створити неповторний декор для інтер'єрів кафе чи ресторанів. Витинанки можуть бути ажурними, силуетними, складними, комбінованими. Більшість традиційних витинанок містять символічні зображення (ромби, зірки, квіти, дерева), які уособлюють достаток, сімейну злагоду, здоров'я тощо.
Де використовують? Витинанки можна використовувати для декору стін незвичними орнаментальними фігурними прикрасами. Крім того, у техніці витинання можна створити підвісні та настільні фігурки на різну тематику. У святковий період витинанка – це найпростіший спосіб красиво оформити вікна та вітрини. Фігурні витинанки можна доповнити світлодіодною підсвіткою чи стрічкою, створивши в оселі особливу атмосферу.
Порада. Ви можете створити свій власний ескіз витинанки як для звичайного, так і для святкового декору. Щоб витинанка мала більш ефектний вигляд, її краще доповнити елементами підсвітки.
Вартість: від 500 до 4500 грн.
Розпис скла для декору і зонування приміщення
Розпис скла, або псевдовітраж, можна робити на вікнах, скляних поверхнях всередині приміщення, а також на окремих елементах декору, наприклад, вазах, бокалах, пляшках. Вітражний розпис скла можна дібрати під будь-яку інтер'єрну стилізацію.
Особливості. Світлопропускні якості розписаного скла дозволяють використовувати його для зонування приміщення. Імітація вітражів дозволяє оновити інтер'єр, що встигнув набриднути.
Де використовують? Вітражний розпис можна використовувати на склі, дзеркалах, плафонах для люстр, склянках, пляшках, міжкімнатних і вхідних дверях, скляних стелях, ширмах, дверцятах шаф тощо.
Порада. Свічник, стакан, ваза, пляшка – байдуже, який саме елемент задекорують розписом. Головне – щоб він ідеально вписався в інтер'єр помешкання. Якщо ви не боїтеся внести в оздоблення приміщення яскраві елементи, які однозначно привернуть увагу гостей, можна сміливо розписувати скло на масштабних елементах, наприклад, дверях чи скляних елементах на стелі. На кухні одну зі стін можна декорувати великим скляним розмальованим панно, а на веранді створити виразний рослинний орнамент.
Вартість: від 1000 грн.